BRAZIL SLAVI KUTINJA: U nadoknadi srušili nesrećnu Kostariku! I Nejmar probio maler, pa zaplakao! (FOTO)

Mundijal 2018. godine, grupa E

Napadali su čitav meč, ali je nagrada za to stigla tek u poslednjim minutima utakmice

Objavljeno: 16:20h

Auuuu, kakva sreća za Brazil! U poslednjim minutima su se izvukli protiv Kostarike i upisali trijumf 2:0, prvi na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, kojim će lakše disati uoči poslednjeg kola i meča protiv Srbije.

Felipe Kutinjo je izrastao u junaka čitave nacije kada je u 91. minutu konačno uspeo da savlada sjajnog Kejlora Navasa i donese ogromnu radost svojim saigračima i navijačima.

Felipe Kutinjo proslavlja prvi gol
Felipe Kutinjo proslavlja prvi gol foto: Reuters

U nebranom grožđu bi se našli Brazilci pred poslednje kolo da nisu uspeli da trijumfuju u ovom susretu, ali na kraju su imali i sreće i bili su nagrađeni za svoj trud, želju i odličnu igru.

Nejmar je nekoliko puta bio u šansi da savlada Navasa
Nejmar je nekoliko puta bio u šansi da savlada Navasa foto: AP

Računica sada, uoči meča naše reprezentacije protiv Švajcarske je prilično jasna. Srbija pobedom sigurno ide u osminu finala, ali neće biti bez šansi i ako ne uspe da trijumfuje, ali će onda morati da grabi svom snagom u poslednjem kolu protiv Brazila, što baš i nije potrebno.

Navijači Brazila u transu
Navijači Brazila u transu foto: Reuters

Što se tiče samog meča na "Krestovski" stadionu u Sankt Peterburgu, bilo bi previše glupo ne reći da "selesao" nije zaslužio pobedu u ovom meču, ali isto tako se mora pohvaliti i odlična igra Kostarike koja je sjajno odolevala, a u nekoliko navrata i ozbiljno pripretila protivniku.

Nejmar i Kutinjo u zagrljaju
Nejmar i Kutinjo u zagrljaju foto: Reuters

Ipak, veći deo vremena se igrali na njenoj polovini, čak i pred njenim golom, a igrači u plavim dresovima su ređali šanse jednu za drugom, međutim, lopta nikako nije htela u mrežu.

Nejmar postiže gol u 97. minutu utakmice
Nejmar postiže gol u 97. minutu utakmice foto: EPA / Mahmoud Khaled

Pokušavali su Nejmar, Marselo, Gabrijel Žesus, Paulinjo, ali nikako nisu uspevali da pronađu rešenje za sjajnog Navasa, sve do tog prvog minuta sudijske nadoknade.

Miranda u duelu sa Gabrijelom Žesusom
Miranda u duelu sa Gabrijelom Žesusom foto: EPA/Anatoly Maltsev

I tada odlično izvedena akcija, Gabrijel Žesus je spustio loptu Kutinju na nogu, a ovaj vrhom kopačke je šalje ispod kostarikanskog golmana u mrežu.

Felipe Kutinjo postiže gol za Brazil
Felipe Kutinjo postiže gol za Brazil foto: Reuters

Svi snovi su se tada srušili Kostarikancima, pa su do kraja utakmice koja se igrala još 6 minuta, kapitulirali još jednom, ovog puta pogodak je postigao Nejmar koji je to izuzetno emotivno doživeo.

On je zaplakao na kraju meča, dok su ga ostali saigrači tešili.