POBEDI SE U ZUBE NE GLEDA: Hrvati pobedili Nigeriju u najslabijem meču do sada na Mundijalu! (VIDEO)

Mundijal, grupa D

"Vatreni" pišu sebi tri boda i to je jedino po čemu će pamtiti ovu utakmicu

Objavljeno: 23:09h

Najvažnije je pobediti, posebno na startu takmičenja, i time su se vodili Hrvati! Hrvatska reprezentacija je pobedila Nigeriju 2:0 u 1. kolu grupe D na Svetskom prvenstvu.

Jedino čime bi mogli da budu zadovoljni navijači "vatrenih" ali i njihov selektor sigurno jesu osvojena tri važna boda odmah na početku, pogotovo pred naredni meč sa Argentinom, koji će dočekati u dobrom raspoloženju.

VIktor Mozes u duelu sa Ivanom Strinićem
VIktor Mozes u duelu sa Ivanom Strinićem foto: Reuters

Ali većinu onoga što je viđeno na terenu pokušaće da zaborave i jedni i drugi.

Bila je to možda i najslabija utakmica u dosadašnjem toku Mundijala, u kojoj je od dva loša tima, manje loša bila Hrvatska i tako došla do pobede.

Džon Obi Mikel i Ante Rebić u duelu
Džon Obi Mikel i Ante Rebić u duelu foto: Reuters

Nije se "bog zna šta" moglo videti na terenu, ni od jednih, ni od drugih, mada im se na želji i zalaganju ne može ništa zameriti. Ipak, na kraju je presudio suvi kvalitet i to što Hrvati nisu pravili greške, odnosno, napravili su ih manje nego protivnik.

Oba pogotka su pala iz prekida. Najpre je Mandžukić posle kornera pogodio u nogu Eteboa, a lopta se odbila u gol, u 32. minutu, što je omogućilo Dalićevim izabranicima da ne paniče i da mirno odigraju u nastavku meč, čekajući novi kiks odbrane "super orlova".

I to se dogodilo posle 70. minuta kada je Ekong obema rukama ščepao Mandžukića i sudija nije imao izbora nego da dosudi penal koji je sigurno izveo Modrić.

Jesu Nigerijci pokušavali tokom čitavog meča da dođu do gola, možda čak i imali veći posed lopte i inicijativu, ali ništa od toga nisu konkretizovali čak ni kroz neke izglednije šanse.

Ni "kockasti" nisu bili ništa bolji, i oni su se mučili u napadu, gde je najagilniji bi Rebić, ali nikako nisu uspevali da dođu do tog završnog pasa, tako da mogu biti prezadovoljni trijumfom.

HRVATSKA - NIGERIJA 2:0 (1:0)

(Etebo 32 (a.g.), Modrić 72(p))

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Rakitić, Modrić, Rebić, Kramarić, Perišić, Mandžukić.

Nigerija: Uzoho, Balogun, Ekong, Šehu, Idovu, Etebo, Endidi, Obi Mikel, Mozes, Ivobi, Igalo.

ARGENTINA - ISLAND 1:1

BONUS VIDEO: LUDA NOĆ U SAMARI: Srbi i Rusi najavili zajedničke akcije na Mundijalu