THE WINTER IS COMING! Islanđani smrzli Mesija i drugare i otkinuli Argentini dva boda! (VIDEO)

GRUPA D, prvo kolo

I Murinjo bi od Ribara mogao da uči kako se igra bunker

Objavljeno: 16:58h

Najveći podvig dosadašnjeg toka prvenstva! Island je odigrao 1:1 sa Argentinom i tako uzeo istorijski bod na Svetskim prvenstvima.

Argentina je povela golom Serhija Aguera u 19. minutu, nije uspeo da ga izblokira Ragnar Sigurdson, pa je delovalo da će posle doga Island biti potpuno nokautiran.

Međutim, nije bio! Samo četiri minuta kasnije, momci sa severa došli su do poravnanja. Alfred Finbogason je doneo istorijski, prvi pogodak svojoj reprezentaciji u istoriji Mundijala!!!

Argentinci su od tog 23. minuta napadali sve vreme, ali Islanđani su pred svojim golom celo drugo poluvreme imali pravi vikinški zid.

Imali su Gaučosi i penal u 63. minutu, ali ga je jedan od najboljih fudbalera svih vremena Lionel Mesi promašio. tačnije, Haldorson mu ga je odbranio.

Nastavila se ofanziva Argentine, ali je golman Haldorson postao potpuno nerešiva enigma.

Argentina - Island 1:1 (1:1)

Grad: Moskva

Argentina (4-2-3-1): Kabaljero - Salvio, Otamendi, Roho, Taljafiko - Bilja, Masckerano - Meca, Mesi, Di Marija - Aguero.

Island (4-4-1-1): Haldorson - Saevarson, Arnason, R. Sigurdson, Magnuson - Gudmundson, Gunarson, Halfredson, Bjarnason - G. Sigurdrson - Finbogason.

Evo i pogleda na tabelu grupe D.

BONUS VIDEO: SPEKTAKULARNE UTAKMICE-SPEKTAKULARNE EMISIJE I DOGAĐAJI KURIRA U UŠĆU