2. DAN MUNDIJALA: Moćni Ronaldo = snažna Španija, srećni Iranci i Urugvajci, tragičari Afrikanci! (FOTO) (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 2018.

Sva dešavanja tokom drugog nada takmičenja na Svetskom prvenstvu mogli ste da pratite u "lajv blogu" na Espresu.

Bolji početak Mundijala ljubitelji fudbala nisu mogli da požele! Već drugog dana u Rusiji gledali smo dramatične i spektakularne utakmice.

Počeli su Urugvajci tako što su savladali Egipćane bez Salaha pogotkom u 90. minutu.

Nastavili su Iranci i Marokanci šokantnim autogolom u 5. minutu sudijske nadoknade koji je doneo trijumf azijskog selekciji.

I na kraju su nas utakmicom za anale počastili Portugalci i Španci, odigravši ludih 3:3 u meču sa mnogo preokreta i tri gola Ronalda i 2 Dijega Košte.

90' - Kraj ovog neverovatnog meča. Španija-Portugal 3:3

88' - GOOOL! Het-trik Kristijana Ronalda! Prava golčina iz slobodnog udarca za 3:3.

70' - Đordi Alba za Dijega Koštu, lopta odlazi pored gola. Sreća za Portugalce.

58' - GOOOOL! - Kakva goleada na ovom meču! Bomba Naća za vođstvo Španaca! Au, pravi spektakl!

55' - GOOOL! - Dijego Košta ponovo strelac! Akcija iz slobodnog udarca na Busketsa koji je vraća na peterac za napadača Atletiko Madrida. Počela je borba za najboljeg strelca Mundijala. Ronaldo 2, Košta 2.

46' - Počelo je drugo poluvreme meča između Portugala i Španije.

45' - Prvo poluvreme je gotovo. Portugal vodi protiv Španije rezultatom 2:1.

44' - GOOOL! - Opet Ronaldo! De Hea je napravio nestvaran kiks za ponovno vođstvo Portugala!

35' - Inijesta šutira zamalo pored gola. Nova prilika za Španiju.

26' - Bomba Iska sa dvadesetak metara, ali lopta se od prečke zaustavlja na liniji! Kakva praćka sjajnog Španca.

24' - GOOOL! - Kakav pogodak Dijega Košte! Sve je sam uspeo da uradi snažni napadač, zalomio dva puta portugalske defanzivce i izjednačio na 1:1

21' - Superkontra Portugalaca. Ronaldo je poveo napad, ali nije hteo da ispadne sebičan, gurnuo loptu u sredinu za Gedesa, ali on ne uspeva da se snađe što je iznerviralo Kristijana Ronalda i velika šansa za 2:0 je neiskorišćena.

20' - Ponovo je Silva bio u prilici. Najraspoloženiji igrač španske reprezentacije večeras je imao šansu, ali samo korner.

9' - Dijego Košta je spustio loptu za Davida Silvu koji šutira visoko preko gola. Prva opasnost za Portugal.

4' - GOOOL! - Portugal je poveo golom Ronalda sa bele tačke.

3' - Penal za Portugal. Kristijano Ronaldo je oboren na startu meča, i imaće priliku da postigne prvi gol za svoju reprezentaciju.

20:00 - Počeo je meč između Španije i Portugala.

19:51 - Još deset minuta do derbija.

19:25 - Najbolji igrač meča između Maroka i Irana bio je Amin Harit iz poražene ekipe.

19:00 - Sledeći meč je derbi ovog dana. Španija igra protiv Portugala, a evo i sastava obe reprezentacije:

95' - KRAJ MEČA: Iran je savladao Maroko sa 1:0 u prvom meču B grupe na Mundijalu u Rusiji.

94' - GOOOL! - Iran je poveo u nadoknadi meča autogolom Budehuza!

82' - Na meču se nalazi 62.548 navijača.

80' - Odličan udarac! Maroko je imao sjajnu priliku preko Zijeha koji je opalio po lopti sa ivice šesnaesterca. Ostaje 0:0.

72' - Još jedan težak start! Amrabat je posle kontakta sa rivalom udario licem u zemlju i ostao bez svesti. Krilni napadač Maroka pridigao se posle nekoliko sekundi.

68' - Prva izmena na u redovima Irana. Šođeija menja Mehdi Taremi.

50’ - Ponovo preti Maroko. Sada Amrabat centrira sa levog boka na drugu stativu, tamo je volej uhvatio Harit, ali veoma loše.

18:00 - Počelo je drugo poluvreme.

46' - Kraj prvog poluvremena: Iran - Maroko - 0:0

37' - Prva povreda u reprezentaciju Irana. Azmun je ostao da leži na travi, lekarska ekipa je ušla na teren, ali nastavlja meč za sad.

30' - Kalit šutira pravo u iranskog golmana

19' - Prva kontra za Iran koja je mogla da bude opasna, ali Ansarifat je usporio napad

18' - Kakva šansa za Maroko! Pravi karambol u šesnaestercu nije uspeo da iskoristi Benatija koji je imao otvoren šut.

7' - Šut El Kabija iz polu-voleja, nema promene rezultata

4' - Sjajna akcija za Marokance, centaršut sa desne strane, a onda promašaj posle udarca glavom

2' - Prva prilika na meču za Maroko, lopta prolazi pored gola

17:00 - Počela je druga utakmica dana.

16:30 - Sastavi Maroka i Irana:

Maroko: Munir - N. Amrabat, Benatija, Sais, Hakimi - El Ahmadi - Zijeh, Belanda, Busufa, Arit - El Kabi

Iran: Beiranvand - Rezaejan, Češmi, Puraligandži, Hadžsafi - Ebrahimi - Jahanbakš, Šodžaei, Ansarifat, Amiri - Azmun

15.53 - KRAJ UTAKMICE! Veliko slavlje Urugvajaca koji su slavili u prvom susretu na Mundijalu protiv Egipta 1:0.

90. minut - GOOOL! Urugvaj je stigao do toliko željenog gola. Štoper Himenez je bio najviši u skoku posle kornera i pogađa glavom mrežu El Šenavija. Mora se priznati zasluženo vođstvo.

89. minut - Sreća velika uz Egipćane! Edinson Kavani je pogodio prečku iz slobodnog udarca. Neće gol napadače Urugvaja na ovoj utakmici.

83. minut - I sada fantastična odbrana heroja Egipta El Šenavija, koji je skinuo sjajan udarac sa ivice šesnaesterca Edinsonu Kavaniju.

74. minut - Neće Luisa Suareza pogodak na ovom meču. Opet je bio u sjajnoj šansi, ali nije uspeo da savlada egipatskog golmana od koga će očigledno imati noćne more.

67. minut - Egipćani pokušavaju da zaprete udarcima iz daljine.

46. minut - Samo što je počelo drugo poluvreme, Luis Suarez se našao u novoj idealnoj šansi. Dodao mu je loptu Kavani, sam se izborio za mesto za šut, ali mu je udarac sjajno odbranio kolenom El Šenavi.

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Najbolja šansa je ona Suarezova. Ostatak utakmice ne toliko uzbudljiv.

35. minut - Posle one prilike za Suareza niko ne uspeva da ostvari prevagu na terenu. Ipak, valjalo bi pohvaliti navijače koji prave sjajnu atmosferu.

24. minut - Najbolja šansa na utakmici. Propustio ju je Luis Suarez, skoro da je neverovatno da je iz ove pozicije uspeo da promaši čitav gol!

19. minut - Nema golova i dalje. Egipćani su mnogo konkretniji kada krenu napred, znaju šta žele, ali je igra i jednih i drugih prilično rastrzana i teško organizuju akcije i povezuju više dodavanja.

13. minut - Ne možemo da ne primetimo da je stadion daleko od popunjenog, i da tribine deluju poluprazno.

Prazne tribine na stadionu u Jekaterinburgu
Prazne tribine na stadionu u Jekaterinburgu foto: Printscreen/RTS

8. minut - Beležimo prvi udarac na utakmici. Šutirao je Kavani po zemlji iz daljine, ali je dobro reagovao golman Egipta.

13.55 - Da ne zaboravimo da pomenemo da će na ovoj utakmici debitovati i naš Milorad Mažić, koji je odabran da bude četvrti sudija na meču, dok će pravdu deliti Bjorn Kujpers sa pomoćnicima.

Milorad Mažić je četvrti sudija na meču Egipat - Urugvaj
Milorad Mažić je četvrti sudija na meču Egipat - Urugvaj foto: Printscreen/RTS

13.44 - Navijači i igrači se spremaju za početak meča u Jekaternburgu.

Navijačica Egipta spremna za debi njene reprezentacije na Svetskom prvenstvu
Navijačica Egipta spremna za debi njene reprezentacije na Svetskom prvenstvu foto: Reuters

13.30 - Drugi dan Mundijala otvara utakmica između Egipta i Urugvaja, a tu je pre meča najvažnija vest da najbolji igrač "faraona" Mohamed Salah će biti na klupi, što znači da se još nije oporavio od povrede ramena koju je zadobio u finalu Lige šampiona.

Mohamed Salah na klupi počinje meč protiv Urugvaja
Mohamed Salah na klupi počinje meč protiv Urugvaja foto: EPA/ROMAN PILIPEY

Utakmica se igra na Centralnom stadionu u Jekaterinburgu.

Egipat: El Šenavi, Fathi, Al Gabr, Hegazi, Abdel Šafi, Hamed, Elneni, Varda, Trezege, Said, Mohsen.

Urugvaj: Muslera, Varela, Godin, Himenez, Kaseres, Nandes, Vesino, Bentankur, De Arasketa, Kavani, Suarez.

13.00 - Podsećamo da je Rusija u prvom meču ove grupe pobedila Saudijsku Arabiju 5:0.

BONUS VIDEO: TADIĆ I TOŠIĆ KAO DECA: Evo kako dvojac Orlova provodi slobodno vreme