KOŠTA 600 DINARA, A PRIVLAČI NOVAC I BOGATSTVO U VAŠ DOM: Ako je nabavite PARE ĆE VAM STIZATI SA SVIH STRANA
Zamija, Foto: Printscreen Youtube/Urosev svet biljaka

nabavite je

KOŠTA 600 DINARA, A PRIVLAČI NOVAC I BOGATSTVO U VAŠ DOM: Ako je nabavite PARE ĆE VAM STIZATI SA SVIH STRANA

Ova zimzelena biljka poreklom je iz Afrike, a zbog svog zanimljivog izgleda i lakog održavanja jako je popularna u uređenju domova. Naraste i do metar visine i ima više izdanaka u obliku stabljika na kojima su parovi zelenih listova koji su sjajni, glatki i čvrsti

Objavljeno:

Ova zimzelena biljka poreklom je iz Afrike, a zbog svog zanimljivog izgleda i lakog održavanja jako je popularna u uređenju domova. Naraste i do metar visine i ima više izdanaka u obliku stabljika na kojima su parovi zelenih listova koji su sjajni, glatki i čvrsti.

Radi se o biljci Zamiji.

Kod brige za ovu jaku zahvalnu biljku treba da pazite tek da nije direktno na suncu i da se temperatura na kojoj se nalazi ne spušta ispod 15 stepeni Celzijusovih. Optimalna temperatura za ovu biljku je od 18 do 24 stepeni.

Nedavno smo pisali i o srećnom bambusu, još jednoj biljci koja će vam doneti sreću.

Srećni bambus je naziv biljke koju ćete naći u svakoj cvećari, ali to zapravo nije bambus, to je Dracaena Sanderiana. Po izgledu podseća na bambus, ali i po svojstvima, kao što su izdržljivost i prilagodljivost.

Srećni bambus, Bambus
foto: Printscreen YouTube/Green plants

Povezan je sa starim kineskim verovanjem da donosi sreću, pa otuda i njegovo ime.

U Aziji se unosi u novi stambeni prostor jer pozitivno utiče na emocije domaćinstva i atmosferu u domu, kao i u poslovni prostor, jer se veruje da donosi uspeh i napredak u karijeri.

Ako želite da proverite da li zaista funkcioniše, biće vam drago da znate da srećni bambus ima minimalne zahteve kada je u pitanju održavanje.

Kao i rezano cveće, čuva se u vodi, ali za razliku od nje može preživeti nekoliko godina. Tu vodu treba menjati ili dopunjavati na svakih 10 dana do dve nedelje, jer biljka brzo upija hranljive materije i najbolje je koristiti vodu tako da deset santimetara stabljike bude u vodi.

Treba imati na umu da je veseli bambus osetljiv na direktnu sunčevu svetlost, jer može da izazove promenu boje listova, koji žute, mada se i to može videti kao njegova prednost, jer uspeva i u slabo osvetljenim prostorijama ili prostorijama sa veštačkim svetlom, gde većina biljaka ne bi uspela.

Osim pod uticajem direktne sunčeve svetlosti, listovi mogu da požute i zbog viška hlora u vodi. Ako se to dogodi, odmah uklonite te listove kako bi na njihovom mestu izrasli novi. Pored gore navedenih činjenica, treba napomenuti da je ova biljka prilično otporna na širok raspon temperatura, otprilike od 15 do 32 stepena.

Zato vam preporučujemo da odmah odete u cvećaru i kupite srećni bambus, samo pazite koliko stabljika uzimate!

(Espreso/Zadovoljna.hr)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.