SPREČITE DA VAM PUKNE ČIR NA ŽELUCU: Uz pomoć ovih 7 PRIRODNIH LEKOVA to vam se NEĆE DESITI!
Mučnina, slab apetit, probavne smetnje i bol samo su neki od simptoma poznatih mnogima: čira na želucu i dvanaestercu!, Foto: Novi.ba

ISPROBAJTE IH!

SPREČITE DA VAM PUKNE ČIR NA ŽELUCU: Uz pomoć ovih 7 PRIRODNIH LEKOVA to vam se NEĆE DESITI!

Mučnina, slab apetit, probavne smetnje i bol samo su neki od simptoma poznatih mnogima: čira na želucu i dvanaestercu!

Objavljeno:

Čir je ustvari otvorena rana koja se nalazi na sluzinici želuca, a zbog kiselina koje se tamo nalaze i iritiraju ovu ranu, on može osobi zadati prilične probleme..

Mučnina, slab apetit, probavne smetnje i bol samo su neki od simptoma poznatih mnogima: čira na želucu i dvanaestercu. Zvan i gastrični ulkus, čir je povreda ili mana sluznice želuca. Krivac za nastajanje čira je još uvek nepoznat.

Mogući uzročnici su višak želudačne kiseline, infekcija bakterijom Helicobacter pylori (H. pylori), ali i različiti lekovi protiv bolova.

Aktivni čir na želucu manifestira se kao bol, obično u gornjem delu stomaka, malo ispod grudnog koša. Neretko je praćen tragovima krvi u stolici ili tokom povraćanja. Budući da se čirevi mogu stalno javljati i postati hronični problem ili pak dovesti do brojnih ozbiljnih komplikacija, važno je odmah početi s lečenjem.

Umesto da sledite najčešće, opšteprihvaćene načine lečenja čira, koji mogu uzrokovati komplikacije i štetne nuspojave, probajte ovih 7 prirodnih lekova.

Predstavljaju sigurnu i neškodljivu alternativu u tretmanu ove neugodne bolesti.

1. Med

Med poseduje niz lekovitih svojstava, a posebno je učinkovit pri lečenju čira. Glukozna oksidaza, enzim u medu, proizvodi vodikov peroksid koji ubija štetne bakterije koje mogu doprineti razvoju čira.

Tu su i druge antibakterijske stvari u medu od cvetova iz kojih pčele skupljaju pelud, što povećava učinkovitost meda u eliminisanju bakterija. Dve kašike dnevno prikladna su doza kod većine vrsta meda.

Kad se stanje s čirom popravi, jedna je kašika dnevno u pravilu je dovoljna.

2. Banane

Spojevi fitoindosidi u sušenim, nezrelim bananama povećavaju količinu sluzi u probavnom traktu. Sluz stvori snažan zaštitni sloj koji pomaže lečenju čira te sprečava njegov nastanak.

Banane sadrže i polisaharide topive u vodi, iste spojeve koji se koriste u jednom farmaceutskom leku protiv čira. U svrhu lečenja čira, najbolji rezultati postižu se s bananom u prahu.

Kako biste napravili bananu u prahu, ogulite jednu ili više banana te ih narežite na tanke kriške. Stavite ih na sunce, u pećnicu ili dehidrator hrane te ih temeljito osušite. Kada se osuše, sameljite ih u fini prah.

Pomešajte dve kašike praška s jednom kašikom meda. Uzimajte ovu smesu triput dnevno: prepodne, poslepodne i pre spavanja.

3. Sok od kupusa

Dokle god imate dovoljno korisnih bakterija u telu, loše će bakterije biti pod kontrolom, što će smanjiti rizik od čira. Jedan od najboljih načina oporavka probavnog trakta sa što više dobrih bakterija jeste redovit unos fermentiranih namirnica.

Namirnice kao što su domaći kiseli kupus, jogurt i ukiseljeno povrće pomažu pri održavanju ravnoteže dobrih bakterija u vašim crevima. Ali, kada je reč o lečenju čira, najučinkovitiji je sok od svežeg kupusa. Godinama pre izuma antibiotika, sok od kupusa uspešno se koristio za sprečavanje ili lečenje čira na želucu i dvanaesniku.

Jedna je studija pokazala da sok od kupusa dovodi do izlečenja u preko 92 posto slučajeva, dok konvencionalne terapije imaju učinkovitost od samo 32 posto.

U ovoj su studiji pacijenti primali dozu od samo 50 ml sirovog soka od sveže prešanog kupusa. Kupus je takođe pouzdan izvor vitamina C, koji bolesni od čira imaju premalo u želučanim sokovima.

Ako imate čir, kupusov je sok siguran, učinkovit i jeftin lijek.

4. Češnjak

Istraživanja o preventivnim i terapeutskim prednostima češnjaka kontinuirano rastu. Čini se da češnjak može držati bakteriju Helicobacter pylori pod kontrolom. Istraživači iz istraživačkog centra Fred Hutchinson otkrili su da češnjak ostvaruje specifično antimikrobno delovanje protiv H. pylori.

Prekomerno razmnožavanje ove bakterije pogoduje razvoju čira na želucu.

5. Feferoni

Suprotno onome što mnogi ljudi vjeruju, ljuti feferoni ne uzrokuju čir na želucu, nego, naprotiv - sprečavaju njegov nastanak! To je posledica činjenice da feferoni aktiviraju mehanizme koji štite sluznicu želuca.

Istraživanja u Mađarskoj pokazala su da je kapsaicin, aktivni sastojak feferona, smanjio količinu kiseline u želucu, dok je u isto vreme povisio volumen zaštitnih sokova. Kapsaicin je posebno delotvoran u zaštiti želuca od ulceracija uzrokovanih alkoholom i nesteroidnim protivupalnim lekovima.

Stoga, ako ste zakleti protivnik feferona zbog uverenja da uzrokuju čir, vreme je da ih vratite u prehranu, ali ovaj put kao učinkovit lek.

6. Vitamin E

Lekari s Kijevskog medicinskog instituta izvestili su da je 300 mg vitamina E dnevno izlečilo peptični ulkus kod 28 pacijenata. Čirevi su pod uticajem vitamina E nestali unutar 4 do 6 dana.

Pacijentima koji su uzimali vitamin E porasla je razina belančevina u crevima. Ujedno, oni su tokom terapije dobili 1,5 do 3 kg, dok kontrolna skupina pacijenata nije zabeležila nikakvo povećanje telesne težine.

BONUS VIDEO:

MARIJA OTPEVALA ŠABANOVU PESMU, A SAVA CENTAR ZANEMEO: Šerifovićeva je samo pogledala u njegovu sliku i DUBOKO UDAHNULA!

(Espreso.co.rs)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.