ESPRESOV VODIČ KROZ FEST: Preporuke devetoro filmskih kritičara, na jednom mestu (VIDEO)
Foto: Printscreen/Facebook, Printscreen/Youtube, Ilustracija/Espreso.rs, Promo

fest preporuke

ESPRESOV VODIČ KROZ FEST: Preporuke devetoro filmskih kritičara, na jednom mestu (VIDEO)

Za vas su filmove birali Đorđe Bajić, Marko Kostić, Zoran Janković, Đorđe Kalijadis, Ana Stevanović, Dragan Jovićević, Miloš Cvetković, Saša Radojević, Dejan Ognjanović, Miloš Cvetković i Saša Radojević

Objavljeno: 14.02.2020. 13:11h
  • 15

U susret 48. izdanju filmskog festivala FEST, koji će se održati od 28. februara do 8. marta 2020. godine. u Sava centru, Domu omladine, Kombank dvorani, DKC-u, bioskopu Fontana, Ušće Cineplexxu i obe sale Kinoteke, Espreso Kultura je zamolio neke od najuglednijih filmskih kritičara i filmskih radnika za preporuke iz ovogodišnjeg programa ove manifestacije.

U našem specijalnom vodiču filmove su preporučili i komentarisali renomirani filmski stvaraoci,kritičari i urednici - Đorđe Bajić, Marko Kostić, Zoran Janković, Đorđe Kalijadis, Ana Stevanović, Dragan Jovićević, Miloš Cvetković, Saša Radojević, Dejan Ognjanović, Miloš Cvetković i Saša Radojević.

Pred sam početak festivala, sabiramo sve njihove preporuke na jednom mestu.

ĐORĐE BAJIĆ

- Otac (Srdan Golubović) **

- Sumrak u bečkom haustoru (Mladen Đorđević) **** 

- Malmkrog (Kristi Puju)

- Uprkos magli (Goran Paskaljević)

- Ivana Grozna (Ivana Mladenović)

- Easy Land (Sanja Živković)

- Mamonga (Stefan Malešević)

- Tajkun (Miroslav Terzić)

- Kuća je gde je kuća (Peter Cerovšek, kratki film)

- Neverovatna devojka (Luka Gvadanjino, kratki film) **

- Više ne znam ko smo mi (Boris Homovec, kratki film)

 

MARKO KOSTIĆ

- Ljubaznost stranaca (Lone Šerfig)

- Optužujem (Roman Polanski) ***

- Za vreme rata (Alehandro Amenebar) ***

- Oni koji su ostali (Barnabas Tot)

- Zvanične tajne (Gejvin Hud) **

- Avanturisti (Luis Gilbert)

- Kvar (Miloš Radivojević)

- Ključ (Tinto Bras)

- Mimi metalac (Lina Vertmuler)

- Tanki led (Sidni Lanfild)

 

ZORAN JANKOVIĆ

 

- Istina (Hirokazu Koreeda) ****

- Osinja mreža (Olivije Asajas) ***

- Počasni gost (Atom Egojan)

- Za vreme rata (Alehandro Amenabar)

- Optužujem (Roman Polanski) ***

- Istinita priča o Kelijevoj bandi (Džastin Kurcel)

- Frenki (Ajra Saks)

- Dopunska nastava (Ivan-Goran Vitez)

- Monos (Alehandro Landes) **

 

ĐORĐE KALIJADIS

- Otpisan (Zaharias Mavroeidis)

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Greh (Andrej Končalovski) **

- Samo 6,5 (Saed Rustaji)

- Veličanstveni gubitnici (Sebastián Borenstajn)

- Za vreme rata (Alehandro Amenábar) ***

- Loža (Veronika Franc, Severin Fiala) ****

- Sutra je još uvek juli (Dejan Vlaisavljević Nikt) **

- Sumrak u bečkom haustoru (Mladen Đorđević) ****

- Uzrok smrti ne pominjati (Jovan Živanović)

 

ANA STEVANOVIĆ

- Divan dan u komšiluku (Mariel Heler)

- Otac (Srdan Golubović) **

- Osinja mreža (Olivije Asajas) ***

- Mrtvi ne umiru (Džim Džarmuš)

- Kišni dan u Njujorku (Vudi Alen) **

- Istina (Hirokazu Koreeda) ****

- Greh (Andrej Končalovski) **

- Ponašajte se kao odrasli (Kosta Gavras)

- Zvanične tajne (Gejvin Hud) **

- Za vreme rata (Alehandro Amenábar) ***

 

DRAGAN JOVIĆEVIĆ

- Bela kao sneg (An Fonten) **

- Glas (Ognjen Sviličić)

- Idealni kandidat (Haifa Al-Mansur)

- Istina (Hirokazu Koreeda) ****

- Kišni dan u Njujorku (Vudi Alen) **

- Loža (Veronika Franc, Severin Fiala) ****

- Medeni dečak (Alma Harel) **

- Monos (Alehandro Landes, Aleksis Dos Santos) **

- Neverovatna devojka (Luka Gvadanjino, kratki film) **

- Optužujem (Roman Polanski) ***

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Sumrak u bečkom haustoru (Mladen Đorđević) ****

- Zlatna rukavica (Fatih Akin) ****

 

MILOŠ CVETKOVIĆ

- Obojena ptica (Vaclav Marhoul) **

- Svetionik (Robert Egers) **

- Andrej Tarkovski: Film kao molitva (Andrei A. Tarkovski, dokumentarac)

- Loža (Veronika Franc, Severin Fiala) ****

- Plemenska krv (Džef Barnabi) **

- Vivarium (Lorkan Finegan)

- O beskonačnosti (Roj Anderson) **

- Medeni dečak (Alma Harel) **

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Zlatna rukavica (Fatih Akin) ****

 

SAŠA RADOJEVIĆ

- Sutra je još uvek juli (Dejan Vlaisavljević Nikt) **

- Sumrak u bečkom haustoru (Mladen Đorđević) ****

- Vrba (Milčo Mančevski)

- Osinja mreža (Olivije Asajas) ***

- Bela kao sneg (An Fonten) **

- Istina (Hirokazu Koreeda) ****

- Tajni agent (Lu Je)

- Mladi Ahmed (Žan-Pjer i Lik Darden)

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Zlatna rukavica (Fatih Akin) ****

 

DEJAN OGNJANOVIĆ

 

- Svetionik (Robert Egers) **

- Loža (Veronika Franc, Severin Fiala) ****

- Vivarium (Lorkan Finegan) **

- Plemenska krv (Džef Barnabi) **

- Zlatna rukavica (Fatih Akin) ****

- Obojena ptica (Vaclav Marhoul) **

- O beskonačnosti (Roj Anderson) **

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Apokalipsa sada (Frensis Ford Kopola)

_____________________________________________________________

VIŠESTRUKO PREPORUČENI FILMOVI:

- Prva ljubav (Takashi Miike) *****

- Sumrak u bečkom haustoru (Mladen Đorđević) ****

- Zlatna rukavica (Fatih Akin) ****

- Loža (Veronika Franc, Severin Fiala) ****

- Istina (Hirokazu Koreeda) ****

- Optužujem (Roman Polanski) ***

- Za vreme rata (Alehandro Amenebar) ***

- Monos (Alehandro Landes) **

- Osinja mreža (Olivije Asajas) ***

- Obojena ptica (Vaclav Marhoul) **

- O beskonačnosti (Roj Anderson) **

- Vivarium (Lorkan Finegan) **

- Plemenska krv (Džef Barnabi) **

- Svetionik (Robert Egers) **

- Bela kao sneg (An Fonten) **

- Sutra je još uvek juli (Dejan Vlaisavljević Nikt) **

- Kišni dan u Njujorku (Vudi Alen) **

- Medeni dečak (Alma Harel) **

- Greh (Andrej Končalovski) **

- Zvanične tajne (Gejvin Hud) **

- Otac (Srdan Golubović) **

Bonus video:

 


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
Inicijalizacija u toku...

Espreso.rs


Adria media