ĐOKOVIĆ ISPAO IZ ŠANGAJA: Cicipas izbacio Srbina, sprečio ga u odbrani titule i poveo u međusobnom skoru!
Novak Đoković, Foto: AP

ATP ŠANGAJ. 1/4 finale

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 10:39h

Katastrofa za Srbina!

Novak Đoković je ispao u četvrtfinalu Mastersa u Šangaju od Stefanosa Cicipasa rezultatom 1:2 (6:3, 5:7, 3:6) i na taj način je pretrpeo prvi poraz ikada u Aziji, gde je osvajao svaki turnir za koji se prijavio do sada u karijeri.

Iako je Nole prvi došao do brejka, pa i do prvog seta, u drugom je mlađani Grk ubacio u petu brzinu i osvojio jedan brejk u tom periodu igre, jedan u trećem, što je bilo sasvim dovoljno.

Cicipas je ovim trijumfom došao i do prednosti u međusobnom skoru sa prvim igračem planete, pošto sada vodi sa 2:1.

On će se u polufinalu sastati sa Danilom Medvedevim, a biće to duel dve buduće superzvezde svetskog tenisa. Taj meč na programu je u subotu.

KRAJ! Cicipas je pobedio i sprečio Noleta da odbrani titulu u Šangaju!

3:5 - Cicipas servira za meč!

2:5 - Nole će servirati za opstanak u meču.

2:4 - Konačno jedan lagan gem za Srbina!

1:4 - Grk je nadomak pobede!

1:3 - IJAOOOOOO! Đoković gubi brejk, tek drugi na ovom turniru, drugi na ovom meču. Fanatično igra Cicipas u ovim trenucima, nije dozvolio nijednu brejk šansu još od prvog svog servis gema.

1:2 - Cicipasov servis trenutno odaje utisak neosvojive tvrđave. Jeste Nole imao jedan vrhunski lob za 30:40, ali nije uspeo da pripreti brejkom.

1:1 - Nole je izvukao neke od vrhunskih poteza iz svog asortimana, pa je izjednačio u gemovima. Ovde nas očekuje prava drama.

0:1 - Tri forhend vinera i as Cicipasa na startu trećeg seta. Biće veoma teško Noletu da zaustavi ovaj nalet, ali izvlačio se on i iz težih situacija.

POČEO JE TREĆI SET!

5:7 - CICIPAS DOLAZI DO BREJKA, PRVOG KOJI JE NOLE IZGUBIO U OVOGODIŠNJEM IZDANJU ŠANGAJA I UZIMA SET! Neiznuđene greške srpskog asa bile su kobne!

5:6 - Jedno je sada sigurno, Nole pre taj-brejka drugog seta neće uspeti da reši ovaj meč. Cicipas je pronašao prvi servis, sada još samo da Đoković uzme svoj gem.

5:5 - Biće ovde drame.

4:4 - Klackalica traje!

3:4 - Nastavlja se rovovska bitka, Cicipas se ne predaje, ali ni Nole mu ne olakšava posao. Svaki njegov servis napada sa punom snagom, samo trenutno nema ni dovoljno sreće da dođe do brejka.

3:3 - Dve brejk lopte imao je Grk u ovom gemu, ali nijednu nije iskoristio, te je Nole uspeo da se odbrani i izjednači.

2:3 - Neće biti lako Srbinu u ovom setu, Cicipas ne dozvoljava ni brejk šansu, iako je bilo i 40:40.

2:2 - Uspeo je Nole da odbrani još jedan svoj servis.

1:2 - Cicipas osvaja još jedan svoj gem.

1:1 - Drugi set otvoren razmenom laganih servis gemova.

NOLE OSVAJA PRVI SET REZULTATOM 6:3! Kao i protiv Iznera i Šapovalova, jedan brejk je bio dovoljan, Srbin deluje naoštreno da dođe do nove titule!

5:2 - Imao je Cicipas prvu brejk loptu posle Noletove neiznuđene greške, napao ju je na drugi Srbinov servis, ali nije uspeo da je pretvori u gem. Đoković je posle toga rutinski došao do petog gema. I dalje bez brejka protivnika protiv njega u ovogodišnjem Šangaju.

4:2 - Uspeva opet Cicipas da sačuva svoj servis, ovoga puta bez ikakvih problema.

4:1 - Apsolutno nijedan rival u Šangaju do sada nije zapretio srpskom asu na njegov servis.

3:1 - Prvi gem za Grka.

3:0 - Posle samo sedam minuta tenisa, Nole ima veliku prednost. Odservirao je već tri asa.

2:0 - Svih šest prvih servisa pogodio je Cicipas i izgubio je gem. A, vodio je sa 30:0. Bravo, Nole, genije!

1:0 - Rutinski otvoren meč.

8.35 - Meč je počeo, prvi na servisu srpski teniser.

8.20 - Očekuje se da igrači ubrzo istrče na beton Šangaja.