ĐOKOVIĆ SMAZAO DIVA IZ JUŽNE AFRIKE: Srpski teniser kao neprobojni zid prošao u polufinale Šangaja!
Novak Đoković je u polufinalu Mastersa u Šangaju, Foto: Reuters

ATP Šangaj

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 10:34h

Novak Đoković nastavlja da redom gazi protivnike na putu prema tituli u Šangaju.

Srpski teniser se osvetio Kevinu Andersonu za poraz pre mesec dana na egzibiciji u okviru "Lejver kupa" 7:6, 6:3 i plasirao se u polufinale Mastersa u Kini.

Opet je srpski teniser igrao dobro, bez obzira na rezultat koji je bio u prvom setu i koji je morao da osvoji u taj-brejku, a za to su krivac isključivo odlični servisi Andersona u ključnim minutima.

Kevin Anderson je i po sedmi put poražen u međusobnim duelima sa Đokovićem
Kevin Anderson je i po sedmi put poražen u međusobnim duelima sa Đokovićem foto: Reuters

Ubedljiv i siguran na svojim servisima je bio prvi reket Srbije, ali nikako nije uspevao da slomi Južnoafrikanca, koji je po običaju koristio svoje najjače oružje kad god bi Novak bio u prilici da mu zapreti.

I onda, takoreći iznenađujuće u 12. gemu meča morao je Đoković da se suočava sa set loptom za protivnika, što je ujedno bila i prva brejk prilika za sedmog nosioca, ali ju je Beograđanin spasio i potom stigao do izjednačenja i taj-brejka.

Rutinska pobeda srpskog tenisera mogli bismo reći
Rutinska pobeda srpskog tenisera mogli bismo reći foto: Reuters

To je bio ključni momenat, jer od tog trenutka je postojao samo jedan igrač na terenu, a to je Nole.

Slistio je Andersona u taj-brejku 7:1, a potom nastavio u istom ritmu u drugom setu. Odmah napravio brejk i potom ga čuvao bez ikakvih problema na svom servisu.

Anderson je teškom mukom osvajao gemove na svoj servis, ali nije ni na sekund uspeo da ugrozi u ovom trenutku najboljeg igrača planete, pa je ubrzo meč rešen u korist srpskog tenisera.

Njegov naredni protivnik u polufinalu biće Aleksandar Saša Zverev koji je savladao Kajla Edmunda.

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

6:3 - KRAJ! Novak je pobedio i ušao u polufinale, tako što je iskoristio svoju treću meč loptu.

5:3 - Nateraće južnoafrički teniser Novaka da servira za pobedu.

5:2 - Novak je pred plasmanom u polufinale.

4:2 - I opet je Novak mučio protivnika na njegov servis. Bori se Južnoafrikanac za svaki poen da ga osvoji.

4:1 - Baš je raspoložen Đoković za igru i odlično mu ide na terenu, a Anderson nema nikakvo rešenje ni na vidiku.

3:1 - Uspeo je na jedvite jade Anderson da spreči novi brejk Đokovića i da osvoji prvi gem u drugom setu.

3:0 - Potvrđen brejk srpskog tenisera u drugom setu, a Kevin Anderson je zatražio pauzu.

2:0 - BREJK! Tako je! Kao što to obično biva kada Novak osvoji taj-brejk, odmah na startu drugog oduzima servis protivniku, jer je u naletu nove pozitivne energije i to se jasno videlo na terenu.

1:0 - I lakše diše Novak posle osvojenog prvog seta, što je vidljivo u prvom gemu drugog koji mu je pripao.

I SET

7:6 - I evo ga prvi set! Koliko nije uspevao Đoković da slomi Andersona tokom seta, tako ga je lako prelomio u taj-brejku koji je dobio ubedljivo sa 7:1 i poveo u setovima.

6:6 - Uf, nije bilo lako kada je Anderson sjajnim riternom naterao Novaka na grešku i tako stigao do prve brejk prilike u meču koja je ujedno bila i set lopta, ali onda tri uzastopno svojena poena za srpskog tenisera i gledaćemo taj-brejk.

5:6 - Sve smo bliži taj-brejku u prvom setu.

Novak Đoković nikako da dođe do brejka
Novak Đoković nikako da dođe do brejka foto: Reuters

5:5 - Sigurno, sa puno samopouzdanja i precizno odigran gem srpskog tenisera.

4:5 - I opet se izvlači sedmi nosilac na turniru iz nezgodne situacije. Priterao ga je Đoković uza zid, ali onda opet ti ubitačni servisi.

4:4 - Sada Južnoafrikanac prvi put na meču i pravi male probleme na Novakovom servisu, ali ništa što bi uznemirilo srpskog asa.

3:4 - Prvi put na meču Anderson osvaja gem bez izgubljenog poena.

3:3 - Ponovo je siguran srpski teniser na svom servisu.

2:3 - Šteta, vrlo dobar gem je odigrao Novak, sa nekoliko sjajnih poena i udaraca. Stigao i do prve prilike za brejk, ali Anderson zahvaljujući dobrom servisima se izvlači iz ove situacije.

2:2 - Osvojen gem bez izgubljenog poena za srpskog tenisera.

Novak Đoković hvata bekhend
Novak Đoković hvata bekhend foto: AP

1:2 - Bez brejk prilika u ovim uvodnim gemovima meča.

1:1 - Lagani gem za srpskog tenisera na njegov servis.

0:1 - Prvi gem na meču pripada Kevinu Andersonu koji ga je osvojio uz mnogo muke. Odmah je krenuo jako Novak, imao nekoliko izjednačenja, ali bez brejk lopte.