Bog se na srpskom piše Novak: Đoković po šesti put kralj Melburna! (VIDEO) (FOTO)

Pozovi Srbina zbog titule

Pobedom nad Endijem Marijem (6:1, 7:5, 7:6) najbolji srpski sportista osvojio je jedanaestu Gren slem titulu i izjednačio se s Bjornom Borgom i Rodom Lejverom
Objavljeno: 17:39h
Apsolutni vladar Australije, Novak Đoković! Najbolji igrač sveta je još jednom svetskom tenisu, pobedom nad Endijem Marijem
Australijan opena.
A u Melburnu piči srpsko kolo: Novakovi navijači slave ispred Rod Lejver arene! (VIDEO) Cela planeta pod njegovim nogama: Svet se klanja Noletu! (FOTO) Za nešto manje od tri sata igre savladao je Škota rezultatom 6:1, 7:5, 7:6 3
Melburnu, time nanevši drugi vezani poraz momku sa "Ostrva" u finalima Gren slemu. Ma kakav Nole, ovo je hajlajt finala: Tarzan ingliš Korejca nasmejao i Đokovića! (VIDEO) Pitanje koje nameće Novakova dominacija: Da li gledamo najboljeg tenisera ikada?
Kakav ovo tenis igra Novak: Poeni kojima Mari može samo da aplaudira! (VIDEO) Meč je počeo je potpunom dominacijom srpskog tenisera koji je za 30 minuta furiozno osvojio prvi set rezultatom 6:1. Novakov sin gleda tatu u finalu, ali sve vreme doziva mamu! (VIDEO)
Mari nije znao bukvalno gde se nalazi, i svi su očekivali da će se krenuo agresivno od tog trenutka. Ludnica ispred Rod Lejver arene: Nole bacao rekete i patike navijačima u transu! (VIDEO)
Đokoviću je novu titulu među prvima čestitao frontmen svetski poznatog benda! (VIDEO) Pritiskao je Đokovića, hrabrijom i odlučnijom drugi set u svoju korist. Tako se potvrđuje dominacija: Novakov as kojim je osvojio 6. pehar u Melburnu! (VIDEO) Došlo se do 5:5, a Novak je pokazao snagu kada je to bilo najpotrebnije deonicu sa 7:5. Znate li po čemu će Vilander pamtiti ovaj Australijan open? Po Federeru?!?!
Đoković: Endi, veliki si šampion! Želim sve najbolje tebi i Kim! (FOTO) Britancu je opao moral, jer su ga prethodni gemovi dosta pogodili, servis Poen koji je trajao i trajao, a na kraju je i Beker skočio iz stolice kada ga je Nole osvojio! (VIDEO) Pri rezultatu 3:3, Mari se potpuno vratio u meč, i tu imao blagu Kao i u prethodnom delu igre, Novak je došao do 5:5,
Svi Novakovi poljupci u Australiji i ljubavna afera koju je otkrio! (FOTO) Kako je Endi dobio prvi naredni gem, Đoković je morao ponovo da se "čupa", taj-brejk. Mali Stefan će se oduševiti kad bude video šta mu je tata poručio posle osvajanja AO! (VIDEO) Škot je napravio duplu grešku, imao manje sigurnosti Australiji. 10 ludih situacija koje su obeležile Novakov put ka 6. Australijan openu! (FOTO) (VIDEO)
Printscreen/Eurosport
Đokovićev šampionski selfi sa peharom i stručnim štabom iz svlačionice! (FOTO) Sva dešavanja pre, za vreme i posle finala, mogli ste da pratite uživo uz Espreso.co.rs! 7:3 - GOTOVO JE! NOVAK ĐOKOVIĆ JE PONOVO ŠAMPION AUSTRALIJE tri poena... 3:1 - Dobro servira Škot i 2:0 - dobro ide za sada, Novak je preko "čelendža" bio u pravu
6:6 - TAJ BREJK! 5:6 - Novak će morati da se ponovo I dalje pamtimo jedan od najboljih poena
5:5 - Kao i u prethodnom setu, Đoković nije dozvolio Endiju da osvoji set završiti kao prethodni. 4:5 - Oseća se i umor kod Novaka, a Mari daje sve od sebe 4:4 - Imao je svoje šanse Mari, pa i da napravi veliku razliku i stvori sebi se odupre njegovom naletu. 3:4 - Relativno lako Endi je došao do još jednog gema, stavivši bez obzira što je "dva seta u minusu
3:3 - Potpuno se Mari vratio u prvi set. Taktički je nadmudrio Novaka i to mnogo...
govori šta u trenutku Mari misli o Đokoviću.
3:2 - Uzvraća Mari na svoj način, Novak 3:1 - Malo teže nego prethodni gem, Srbin je osvojio, ali je nastavio
2:1 - Da je Mari dozvolio ponovo brejk, to bi značilo i kraj meča neizvesnost 2:0 - Polako ali sigurno Đoković korača ka tituli, 1:0 - Probudio se Novak u potpunosti i uspeo da napravi veliki korak TREĆI SET
7:5 - Dve duple servis greške zaredom imao je Novak, odakle su se pojavile, niko ne zna, a kamoli Novak. Mari je previše pravio neiznuđene greške, a to je naš igrač iskoristio. 6:5 - Evo i drugog vezanog brejka! Novak je uspeo neverovatnim naporima 5:5 - Ponovo brejk za Novaka! Iako možda ne igra toliko dobro kao što je to bilo Mariju drugi set.
4:5 - Nekoliko šansi imao je Srbin za brejk, ali nije iskoristio ni jednu korak do osvajanja drugog seta. 4:4 - Sada je Mari uzvratio brejkom. Đoković je dozvolio Škotu uspeo da dođe nadomak osvajanja drugog seta. 4:3 - BREJK ZA NOVAKA! 3:3 - Jako, jako naporno dolazi do trećeg gema u ovom setu ritma 2:3 - Ne da se Škot, ne da da Novak napravi iznenađenje 2:2 - Furiozno je uzvratio Srbin, ali i dalje je jako mučno gledati 1:2 - Bez obzira na to što je Novak izgubio gem koji je trajao 12 minuta 1:1 - Brzo Novak dolazi do izjednačenja 0:1 - Mari je teškom mukom došao do prvog gema u novom setu. DRUGI SET 6:1 - TAČNO POLA SATA TREBALO JE NAŠEM TENISERU DA OSVOJI PRVI SET!
5:1 - Konačno Škot dobija svoj prvi gem, najviše zahvaljujući nekim priliku da osvoji set. 5:0 - Ljudi se još nisu smestili kako treba, a neki kod 4:0 - Statistika kaže da je Mari proveo 103 minuta na terenu u toku turnira jer ga naš teniser "ubija". 3:0 - Bez ikakvih problema Novak dolazi bez izgubljenog poena 2:0 - Evo brejka na servis Endija Marija. Britanac je pri 15:40 napravio duplu posle samo 9 minuta meča. 1:0 - Prva dva poena na meču Novak je dobio "brzinski", da bi onda napravio POČELO JE! Zagrevanje. 9:43 - Novak je na korak da deli prvo mesto po broju osvajanja ovog
9:40 - Još malo statistike.
9:35 - Odnos u međusobnim duelima
Printscreen/RTS
9:30 - Ovo je slika koju svi želimo da vidimo
9:20 - Ovo je "odnos snaga". 9:15 - Ovako izgleda statistika u osvojenim titulama
9:10 - Ko će pobediti ovog jutra? Možete ostaviti svoj glas
9:00 - Kladionice najavljuju pobedu našeg tenisera 1.20 i iznosi 5.