NA VIMBLDONU JE SAMO JEDAN KRALJ: Federer za manje od dva sata uzeo istorijsku titulu i okončao Čilićevu agoniju! (FOTO) (VIDEO)

Finale vimbldona

Objavljeno: 17:05h

Ovogodišnje finale Vimbldona u potpunosti je pripalo Rodžeru Federeru koji je sa 3:0, po setovima 6:3, 6:1, 6:4 savladao Marina Čilića.

BOLI KAO UBOD U SAMO OKO: Rane na Čilićevim nogama otkrile zašto se Hrvat rasplakao u finalu Vimbldona! (FOTO) (VIDEO)

Tokom celog meča dominirao je i potpuno zasluženo osvojio titulu na najprestižnijem svetskom turniru.

Srbija je ponosna na svoju princezu! Olga Danilović je osvojila Vimbldon! (FOTO)

Ovo je osma titula za Švajcarca u Londonu, a posebna je jer na celom turniru nije izgubio ni jedan jedini set.

Federer je pokazao da je klasa večna i na maestralan način se vratio u sam vrh svetskog tenisa.

Sva dešavanja sa ovogodišnjeg finala Vimbldona mogli ste da pratite putem našeg lajv prenosa!

16:51 - SVE JE GOTOVO! Federer je šampion Vimbldona po osmi put, treći set je završen rezultatom 6:4.

16:48 - Čilić smanjuje na 5:4 i ostavlja nadu da će možda da uradi ono što nije u toku celog meča, da napravi brejk i ostane još malo na centralnom terenu Vimbldona.

16:44 - Švajcarac siguran na svom servisu i jedan gem mu nedostaje za titulu. Rezultat je 5:3.

16:41 - Federer pravi brejk i dolazi na korak od osvajanja ovogodišnjeg Vimbldona.

16:38 - Federer osvaja svoj servis gem sa nulom, rezultat je 3:3.

16:36 - Hrvat siguran na svoj servis rezultat je 3:2 za Čilića.

16:33 - Čilić je zapretio, ali Federer se izvukao, rezultat je 2:2.

16:29 - Čilić se izvukao iz velikog problema i došao do gema na svoj servis. Hrvat vodi u ovom setu sa 2:1.

16:22 - Rutinski gem za Federera rezultat je 1:1.

16:19 - Početak trečeg seta i konačno Čilić dolazi do svoje igre. Osvaja prvi gem trećeg seta na svoj servis i vodi sa 1:0.

16:16 - Da se prisetimo najboljeg poena u ovom meču u kom Švajcarac dominira u svim segmentima igre.

16:13 - Čilić je zatražio medicinski tajm-aut. Stanje Hrvata nije tako sjajno, videćemo da li će uspeti da nastavi ovo finale.

16:12 - Najemotivniji momenat prvog seta, u kom je Čilić čak i zaplakao zbog žuljeva koji ga muče.

16:12 - Kraj drugog seta! Federer je izgubio samo dva poena na svoj servis u drugom setu i osvojio ga rezultatom 6:1.

16:10 - Čilić nema odgovor za igru Švajcarca, novi brejk Federera za 5:1.

16:03 - Federer i dalje siguran, ima samo šest neiznuđenih grešaka i osvaja novi gem za 4:1.

16:01 - Podrška publike urodila je plodom, posle pet uzastopno izgubljenih gemova Čilić osvaja gem na svoj servis za 3:1.

15:58 - Publika na centralnom terenu bodri Čilića koji se vidno muči.

15:56 - Igra Čilića se raspada, Federer vodi 3:0.

15:54 - Čilić nastavlja da posrće, Federer to koristi i pravi brejk za 2:0.

15:50 - Gde je stao u prvom, nastavlja u drugom setu Federer sa nulom osvaja prvi gem drugog seta i vodi sa 1:0.

15:47 - Kraj prvog seta! Federer novim brejkom osvaja prvi set rezultatom 6:3. Švajcarac deluje kao da ga ništa ne može zaustaviti.

15:42 - Federer deluje fenomenalno, rešava gem sa nulom i vodi 5:3.

15:40 - Uz dosta nesigurnosti Čilić ipak dolazi do svog trećeg gema na meču, rezultat je 4:3.

15:35 - Federer siguran na svoj servis vodi 4:2.

15:31 - Čilić je propustio šansu u prošlom gemu, u ovom je pao i dozvolio Federeru tri vezane brejk lopte. Švajcarac je iskoristio treću i poveo sa 3:2.

15:27 - Federer u grču, već je napravio dve duple greške i prva brejk lopta u ovogodišnjem finalu. Čilić ipak ne koristi priliku, Federer se ponovo izvlači i poravnava na 2:2.

15:22 - Najlakši gem do sada, osvaja ga Čilić i vodi sa 2:1.

15:18 - Slična situacija kao u prvom gemu, ponovo izjednačenje, ali Federer se odbranio od pretnji Hrvata i osvojio gem za 1:1.

15:15 - Prvi gem i odmah problemi za Čilića iz kojih se Hrvat ipak izvukao i poveo sa 1:0.

15:07 - Na tribinama centralnog terena možemo videti mnoge poznate ličnosti, a tu su i predstavnici kraljevske porodice princ Vilijam i njegova lepša polovina.

15:04 - Marin Čilić će imati prvi servis u ovogodišnjem finalu Vimbldona.

14:50 - Teniseri su izašli na zagrevanje centralnog terena Vimbldona. Vremenski uslovi standardni za London, oblačno, ali trenutno bez kiše.

14:45 - Fenomenalna fotografija izlaska na teren dvojce tenisera.

BONUS VIDEO: Leonardo potpuno emotivno otvorio dušu posle Budućnosti