ĐOKOVIĆ U POLUFINALU: Uz dramu u drugom setu, Novak slomio Janga! (FOTO) (VIDEO)

ATP Istborn

Sva dešavanja na meču ste pratili u "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 14:26h

Novak Đoković je u polufinalu turnira u Istbornu! Srpski teniser je savladao Donalda Janga 6:2, 7:6 u svom drugom ovosezonskom meču na travi.

Do sredine drugog seta, četvrti igrač planete je igrao zaista odlično, pun samopouzdanja i sigurnosti na svojim servisima i napadima na servis protivnika.

Ipak, onda je u drugoj polovini uleteo u neočekivane probleme sa servisom. Prvo je u jednom gemu morao da spašava brejk lopte, a potom je i izgubio gem na svoj servis.

Tada njegova mentalna snaga dolazi do izražaja, jer odmah stavlja pod pritisak Amerikanca i vraća ribrejkom.

Na kraju je morao da odlučuje taj-brejk, koji je bio prilično neizvestan, ali je naš igrač izašao kao pobednik.

Njegov protivnik u polufinalu biće pobednik duela Džonson - Medvedev.

Sva dešavanja na meču ste pratili u "lajv blogu" na Espreso.co.rs.

TOK MEČA

7:6 - POBEDA! Iskoristio je Novak četvrtu meč loptu koju mu je poklonio Donald duplom servis greškom!

6:6 - Ipak, će taj-brejk odlučivati o osvajaču drugog seta!

6:5 - Mnogo sigurniji je srpski teniser posle ribrejka koji je napravio i samo gem ga deli od pobede!

5:5 - RIBREJK! Uspeo je srpski teniser odmah da uzvrati istom merom Amerikancu i ostao je u drugom setu.

4:5 - BREJK! Slabo odigran gem Đokovića i na kraju neiznuđenom greškom daje brejk protivniku koji će servirati za izjednačenje u setovima!

4:4 - Izjednačava američki teniser.

4:3 - Sigurni servisi i voleji Đokovića, apsolutno nikakvu šansu nema Jang da ga ugrozi!

3:3 - Dobro igra i Jang u ovim trenucima.

3:2 - Mnogo bolje odserviran gem od prethodnog.

2:2 - Nema brejka za četvrtog igrača sveta, a imao je čak tri šanse! Uspeo je da se odbrani i izvuče iz teške situacije Jang.

2:1 - Prvi put na meču srpski teniser se suočio sa brejk prilikom za protivnika i prvi neizvestan gem, ali tri fantastična udarca su sve to preokrenula!

1:1 - Par vrlo dobrih servisa i udaraca Janga za izjednačenje.

1:0 - I drugi set počinje odličnim servisima srpskog tenisera. Peti uzastopni osvojeni gem!

13.15 - Početak drugog seta je malo odložen zbog medicinskog tajm-auta koji je zatražio američki teniser usled bolova u leđima.

I SET

6:2 - Prvi set osvojen za samo 27 minuta.

5:2 - Blizu osvajanja prvog seta je srpski teniser! Apsolutno dominantna igra Srbina!

4:2 - BREJK! I evo brejka za srpskog tenisera, odmah je pritisak koji je izvršio urodio plodom!

3:2 - Dopada nam se sigurnost sa kojom srpski teniser igra gemove na svoj servis. Zaista dobro izgleda na terenu.

2:2 - Šteta! Imao je Naš igrač tri brejk lopte, ali se američki teniser izvukao iz nezgodne situacije i odbranio ovaj prvi napad.

2:1 - Bez izgubljenog poena osvojen gem.

1:1 - I Amerikanac je siguran na svom servisu na startu duela.

1:0 - Dobar početak srpskog teniser, ali ono što mnogo više brine jesu tmurni oblaci. Nadamo se da kiša sada neće prekinuti i ovaj meč.