Đere na dva koraka od Rolan Garosa, Ziki i Viktor bez uspeha u Ženevi!

polovično

Protvnik u polufinalu biće još jedan Nemac, Oskar Ote, koji je u dva seta bio bolji od Mičela Krugera

Objavljeno: 21:41h

Laslo Đere plasirao se u polufinale kvalifikacija za Otvoreno prvenstvo Francuske, pošto je u tri seta savladao Bendžamina Bekera, 6:2, 2:6, 6:3

Srpskom teniseru bilo je potrebno 102 minuta da savlada 170. igrača planete, pa je Đere dobru formu sa prethodnih turnira za sada preneo i na kvalfikacije za drugi Gren slem sezone.

Furiozno je krenuo 135. reket sveta, pošto je čak tri puta oduzeo servis Nemcu u prvom setu. Međutim pad koncetracije usledio je u nastavku meča, što je Beker uspeo da iskoristi i izjednači. Dosta ujednačeno se igralo u odlučujućem setu, a srpski teniser uspeo je da prelomi meč u šestom gemu kada je napravio odlučujući brejk. Protivnik u polufinalu biće još jedan Nemac, Oskar Ote, koji je u dva seta bio bolji od Mičela Krugera.