Nole podsetio na onog igrača od pre par godina! Revanš Bautisti Agutu za prolaz u četvrtfinale Rima (VIDEO)

ATP Rim 3. kolo

Bravo, Đokoviću... U borbi za polufinale će se susresti sa boljim iz duela Nišikori - Del Potro

Objavljeno: 18:04h

Novak Đoković je pobedom nad Robertom Bautistom Agutom uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP Mastersa u Rimu.

U trećem kolu slavio je sa 2:0 (6:4, 6:4). Meč je trajao sto minuta, a srpski teniser je potpuno zasluženo izborio plasman u četvrtfinale, mada se mora priznati da je u završnici drugog seta imao i neželjenu pomoć sudije. Prvi set je odlučen u sedmom gemu, kada je Novak napravio brejk, a potom je uspeo da odbrani svoj servis u narednom gemu. U nastavku smo videli dosta uzbuđenja, prvi je do brejka stigao Novak Đoković ali mu je Španac uzvraio u šestom gemu. Situacija zbog koje će Roberto Bautista-Agut imati razloga za nezadovoljstvo dogodila se u devetom gemu. Pri rezultatu 4:4 i 40:30 za Španca Novak Đoković je lopticu izbacio u aut, ali je glavni arbitar smatrao da je loptica kačila osnovnu liniju.

Nije se Španac mnogo bunio, a meč je tada totalno prelomljen.

Sva dešavanja na centralnom terenu "Foro Italika" mogli ste da pratite na Espresu.

TOK MEČA

II SET

6:4 - POBEDA SRPSKOG TENISERA!

5:4 - Najduži gem na meču Nole je rešio u svoju korist, uzeo brejk i sada ima priliku da identičnim rezultatom slavi u drugom, kao što je uspeo u prvom setu.

4:4 - Nole je lagano izjednačio.

3:4 - Bautista Agut došao do preokreta. I to fantastičnim vinerom. Nole je bio nemoćan.

3:3 - Moralo je da se igra na razliku na servis srpskog asa. Iako je imao gem loptu na 40:30, Bautista se dokopao "đusa", pa onda i brejka. Šteta!

3:2 - Španac je uspeo da dođe do gema na svoj servis.

3:1 - Đoković je uzeo BREJK, poveo sa 2:1, pa je onda i uspeo da ga odbrani.

0:1 - Bautista Agut ulazi u drugi set osvajanjem gema na svoj servis!

I SET

6:4 - Pola posla je obavljeno! Đoković osvaja prvi set sigurnim servisima!

5:4 - Uspeo je da prduži svoju nadu za opstanak u prvom setu Bautista Agut, ali čini se da ima sve više problema sa prvim servisom.

5:3 - Potvrđen je brejk i to je ono što je najbitnije. Pokušao je španac odmah da uzvrati i imao priliku za brejk, ali jedan dobar servis, a potom i odličan forhend viner donose gem Đokoviću.

4:3 - BREJK! Odlična defanziva srpskog tenisera, čekao je greške protivnika i to je dalo rezultata u oduzimanju gema na njegov servis!

3:3 - Najteži gem na meču i to na servis srpskog tenisera koji mu je ipak pripao, ali na razliku.

2:3 - Prilično je siguran španski teniser, odlično udara lopticu i tera našeg igrača daleko od osnovne linije.

2:2 - Sigurnom igrom Đoković uzima još jedan gem na svoj servis.

1:2 - Pun samopouzdanja je Bautista Agut na startu meča.

1:1 - Istom merom uzvraća i Đoković na svoj servis.

0:1 - Španski teniser je osvojio prvi gem u meču.