BRAVO MAJSTORE: Lajović SRUŠIO i Francuza za plasman u polufinale, sledi NAJTEŽI posao na turniru!
Dušan Lajović na meču protiv Artura Fisa u 1/4 finalu ATP turnira u Barseloni, Foto: Josep LAGO / AFP / Profimedia

atp barselona

Još dva koraka do velike titule

Andrej Kosić

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u polufinale ATP turnira u Barseloni.

Duci je posle velike borbe u četvrtfinalu eliminisao 16. nosioca Artura Fisa rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 6:2).

Bio je ovo njihov drugi međusobni duel i prva pobeda Srbina, a meč je trajao 128 minuta.

U borbi za finale Lajović će igrati protiv 5. nosioca Stefanosa Cicipasa, dok drugi polufinalni par čine zahuktali Kasper Rud i Tomas Martin Ečeveri.

Lajović je fantastično otvorio meč i napravio je brejk već u prvom gemu. Srpski teniser je stečenu prednost čuvao sve do šestog gema, kada Francuz koristi drugu brejk šansu i poravnava rezultat na 3:3.

Artur Fis
Artur Fisfoto: Josep LAGO / AFP / Profimedia

Ključan gem ovog seta bio je deveti. Lajović je u njemu stigao do novog brejka, a potom je svojim servisima stigao do 6:4 i vođstva od 1:0.

Fis je dominirao u drugom setu. Francuz je igrao sjajan tenis i lako je stigao do ogromne prednosti od 5:1. Uspeo je Lajović da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve od njega, pa je Fis rezultatom 6:3 osvojio drugi set i izjednačio na 1:1.

Treći set doneo nam je veliku borbu. U prvih pet gemova nismo videli niti jedan brejk, a onda je u šestom Lajović oduzeo servis rivalu.

Poveo je potom Duci rezultatom 5:2 i Francuz je servirao za opstanak u meču. Lajović je propustio u maratonskom gemu prve dve meč lopte, ali treću nije, pa se plasirao u polufinale osvojivši odlučujući set rezultatom 6:2.

Lajović je tako izbacio i trećeg nosioca sa ovog turnira, nakon što je u ranijoj fazi takmičenja eliminisao Iga Ambera i Alehandra Davidoviča Fokinu.

06:12

DUŠAN LAJOVIĆ EKSKLUZIVNO ZA KURIR: Prvi put sam na turniru u Dubaiju, verujem da je sa publikom sve drugačije! VIDEO