IZNENAĐENJE ILI NE? Ovo su finalisti Indijan Velsa!
Masters Indijan Vels, Foto: Antoine Couvercelle / imago sportfotodienst / Profimedia

kalifornija

Nema sumnje, očekuje nas pravi spektakl u borbi za trofej

Poznato je i ko će se boriti za prestižni trofej u kalifornijskoj pustinji.

U finalu ovogodišnjeg izdanja Mastersa u Indijan Velsu sastaće se Karlos Alkaras i Danil Medvedev.

Španac je posle velike borbe i preokreta savladao Janika Sinera rezultatom 2:1 (1:6, 6:3, 6:2).

Karlos Alkaras
Karlos Alkarasfoto: Antoine Couvercelle / Panoramic / Profimedia

Bio je ovo njihov deveti međusobni duel i peta pobeda Karlitosa, a meč je trajao 123 minuta.

Siner je izdominirao u prvom setu koji je rešio u svoju korist rezultatom 6:1 posle samo 34 minuta igre.

Ipak, u naredna dva seta na terenu je postojao samo Alkaras, koji je rivalu dozvolio svega pet gemova u ovom intervalu. Na kraju pobeda Španca i plasman u finale.

Tamo ga čeka Danil Medvedev, koji je, takođe, posle preokreta i velike borbe savladao Amerikanca Tomija Pola rezultatom 2:1 (1:6, 7:6, 6:2).

Danil Medvedev
Danil Medvedevfoto: Frederic J. BROWN / AFP / Profimedia

Bio je ovo njihov treći međusobni duel i treći trijumf Rusa, a meč je trajao 145 minuta.

Pol je, poput Sinera, odigrao sjajan prvi set u kojem je razbio rivala i rešio ga u svoju korist rezultatom 6:1.

Velika borba vođena je u drugom setu. Medvedev je ispustio prednost od 4:0, pa se ušlo u taj-brejk. Rus ga je loše započeo, ali ga je na kraju osvojio rezultatom 7:3.

U trećem setu drame nije bilo, Danil je bio na svom nivou i zasluženo prošao u finale.