MEDVEDEV PRVI POLUFINALISTA: Zverev pao u dva seta!
Medvedev je pobedio Aleksandra Zvereva, Foto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

atp

Rus je prvi overio plasman meču četiri najbolja

Ruski teniser Danil Medvedev uspešno se plasirao u polufinale Završnog mastersa u Torinu.

Treći igrač sveta ostvario je pobedu u drugom kolu Crvene grupe nad Sašom Zverevim rezultatom 7:6 (7), 6:4, nakon sat i 47 minuta igre.

Ovo je druga pobeda za Medvedeva na ATP finalnom turniru, čime je stekao udobnu poziciju pred naredni meč protiv Karlosa Alkarasa.

U slučaju da na kraju Medvedev, Alkaras i Zverev imaju po dve pobede, Medvedev će biti siguran jer će imati bolji set količnik od Zvereva u tom scenariju.

Medvedev je započeo meč odlično, s brejkom koji mu je omogućio vođstvo od 3:1, ali je Zverev uspeo uzvratiti istom merom i osvojiti tri uzastopna gema.

Taj-brejk je bio izuzetno uzbudljiv, sa Zverevom koji je počeo s vođstvom od 4:1, ali je Medvedev uspeo vezati tri poena i osvojiti set.

U drugom setu, brejk lopte su izostale sve do devetog gema, kada je Medvedev odbranio jednu. U narednom gemu, Rus je iskoristio svoju priliku za brejk i zapečatio svoju 11. pobedu u 18 međusobnih duela s Zverevim.

U petak, Medvedev će odmeriti snage protiv Alkarasa, dok će Zverev igrati protiv Rubljova.