BRAVO, DUCI! Lajović izbacio Vavrinku na startu mastersa u Šangaju
Dušan Lajović, Foto: Oscar J. Barroso / Zuma Press / Profimedia

masters u šangaju

U drugoj deonici Lajović je dva puta sticao brejk prednosti, ali je Vavrinka odmah uzvraćao i otišlo se u neizvestan taj-brejk

Dušan Lajović je odlično započeo masters u Šangaju. Srpski teniser je u prvom kolu posle sat i 49 minuta igre savladao veterana Stena Vavrinku sa 6:4, 7:6 (7).

U prvom setu Lajović je pobeo 5:2, Švajcarac je vratio jedan brejk, ali nije mogao drugi.

U drugoj deonici Lajović je dva puta sticao brejk prednosti, ali je Vavrinka odmah uzvraćao i otišlo se u neizvestan taj-brejk. Prvo Duci nije iskoristio meč loptu, a onda Sten set loptu, da bi Lajović iskoristio drugu šansu da okonča meč.

Protivnik Lajoviću u drugoj rundi takmičenja biće mu Talon Grikspor iz Holandije koji je postavljen za 23. nosioca i bio je slobodan na startu turnira.

06:12

DUŠAN LAJOVIĆ EKSKLUZIVNO ZA KURIR: Prvi put sam na turniru u Dubaiju, verujem da je sa publikom sve drugačije! VIDEO