NOVAK SE DIGAO IZ PEPELA: Đoković pobedio Simona u borbi titana! (FOTO) (VIDEO)

ATP MONTE KARLO

Dešavanja na meču Đoković - Simon ste pratili u našem "lajv blogu".
Objavljeno: 17:56h

A joj koliko je ovo bilo, teško, naporno i važno! Novak Đoković je uspeo da, pa najbolje je reći, preživi Žila Simona u drugom kolu Monte Karla.

Najbolji srpski teniser je u rovovskoj borbi koja je trajala dva i po sata da pobedi Francuza 6:3, 3:6, 7:5.

Uh kakav je bio ovo meč, kidao je živce drugi reket planete svojim navijačima, ali publika je uživala.

Igrao je skoro set i po savršeno Novak, dobio prvi set bez prevelikih problema i došao do ranog brejka u drugom setu, a onda je stao.

Tačnije upao je u veliku krizu, dok je 32. teniser planete znatno podigao svoju igru, rastrčao se po terenu, počeo da vraća iz defanzive izuzetno nezgodne lopte i preokrenula se slika na terenu, a sa njom i rezultat.

I onda potpuno nadrealni, odlučujući treći set. Teniseri su igrali u naletima, a Đoković se čak dva puta našao u gotovo bezizlaznoj situaciji i sam je bio kriv za nju.

Propuštao je prilike, mašio zicere, poklanjao protivniku i poene i gemove i brejkove, ali onda kada je bilo najpotrebnije uspeo je poput feniksa da se digne iz pepela.

Od trenutka kada je Simon servirao za pobedu, usledila su tri uzastopna gema za srpskog tenisera i trijumf je pripao njemu.

Njegov naredni rival biće pobednik meča Karenjo Busta - Kačanov.