ZASTAO NA SET OD VELIKOG USPEHA: Kecmanović nije uspeo da napravi iznenađenje!
Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Yoan Valat

atp čengdu

Srpski teniser izgubio je posle tri sata velike borbe

Objavljeno: 15:06h

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Čengduu, pošto je izgubio Nemca Aleksandera Zvereva.

Deseti igrač planete slavio je posle preokreta rezultatom 5:7, 7:5, 6:2, nakon okruglo tri sata tenisa.

Kecmanović je u četvrtom gemu prvog seta napravio brejk i poveo sa 3:1, a Zverev je odmah vratio brejk i smanjio zaostatak. Teniseri su posle toga osvajali gemove na svoje servise sve do 12. kada je srpski teniser napravio novi brejk i poveo u meču.

Miomir Kecmanović

U drugom setu Zverev je poveo sa 3:1, a Kecmanović je u osmom gemu vratio brejk i izjednačio na 4:4. Nemački teniser je u 11. gemu ponovo oduzeo servis protivniku i posle gema na svoj servis izjednačio u meču.

Zverev je bio bolji u odlučujućem setu, oduzeo je servis Kecmanoviću u prvom i sedmom gemu i posle prve meč lopte plasirao se u polufinale.

On će igrati protiv boljeg iz duela Grigora Dimitrova iz Bugarske i Australijanca Kristofera O'Konela.