ĐEREOV USPEH KARIJERE NA VIMBLDONU! Srbin posle preokreta izbacio Amerikanca (FOTO)
Laslo Đere na meču protiv Bena Šeltona, Foto: John Walton / PA Images / Profimedia

BRAVO!

Laslo slavio sa 3:1 u setovima posle dva sata i 59 minuta

Srpski teniser Laslo Đere ostvario je uspeh karijere na Vimbldonu pošto se plasirao u treće kolo.

Naš predstavnik sa 3:1 u setovima, odnosno 3:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3 za dva sata i 59 minuta savladao je Amerikanca Bena Šeltona.

Laslo Đere na meču protiv Bena Šeltona
Laslo Đere na meču protiv Bena Šeltonafoto: Adam Davy / PA Images / Profimedia

Protivnik je u osmom gemu došao do brejka i osvojio prvi set, dok je Laslo izjednačio posle drugog brejka u šestom gemu, a potom i potvrdom istog.

Treći set odlučen je u taj-brejku, a na krilima preokreta, Đere je došao do brejka u šestom gemu četvrtog seta i trasirao put ka trijumfu.

Laslo Đere na meču protiv Bena Šeltonafoto: John Walton / PA Images / Profimedia

Srbinov naredni protivnik biće bolji iz meča Endija Marija i Stefanosa Cicipasa koji je u toku.