FILIP PROPUSTIO LEPU ŠANSU: Srpski teniser imao meč loptu, ali na kraju izgubio!
Filip Krajinović, Foto: Harry How / Getty images / Profimedia

ŠTETA

Duel protiv Bautiste-Aguta u Monte Karlu trajao je dva sata i 52 minuta

Objavljeno: 20:31h

Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Monte Karlu, pošto je poražen od španskog igrača Roberta Bautista-Aguta sa 2:1 u setovima.

Duel Bautiste-Aguta i Krajinovića, 28. i 78. tenisera sveta, trajao je dva sata i 52 minuta.

Krajinović je bolje otvorio meč i u trećem gemu oduzeo servis rivalu. Španac se vratio u set brejkom u osmom gemu, a do ključne prednosti u 11. gemu dolazi srpski igrač, koji potom na svoj servis koristi prvu set loptu.

U drugom setu viđena je velika borba, a prvu set loptu Bautista Agut je imao u 12. gemu na servis Krajinovića.

Filip Krajinović

Srpski teniser je uspeo da set odvede u taj-brejk, u kojem je pri rezultatu 10:9 imao i meč loptu. Bautista-Agut je od tog momenta vezao tri poena i iskoristio ukupno šestu set loptu.

Bautista Agut je u trećem setu zaigrao bolje i sa tri brejka lako došao do pobede.

On će u drugom kolu mastersa u Monte Karlu igrati protiv pobednika meča između nemačkog igrača Aleksandera Zvereva i Kazahstanca Aleksandra Bublika.