BOLJE NE MOŽE: Fantastične vesti iz Monte Karla!
Novak Đoković i Filip Krajinović, Foto: Profimedia

BRAVO!

Velika borba i važna pobeda za srpskog tenisera

Objavljeno: 14:10h

Srpski teniser Filip Krajinović uspešno je prebrodio prvu prepreku u kvalifikacijama za Masters u Monte Karlu.

On je savladao Rusa Romana Safiulina posle velike borbe rezultatom 2:1 (6:7, 6:3, 6:2).

U poslednjoj rundi kvalifikacija rival će mu biti Mađar Martin Fučovič.

Filip Krajinović
Filip Krajinovićfoto: EPA/Tolga Akmen

Filip je veoma loše započeo meč, što je njegov rival iskoristio da lako povede sa 5:2. Uspeo je Krajinović da se probudi na vreme i nekako uvede ovaj set u taj-brejk. Ipak, u odlučujućem gemu bolji je bio Safiulin, pa je Rus poveo sa 1:0.

U drugom setu videli smo ukupno pet brejkova, a u takvoj konstalaciji snaga bolje se snašao Srbin, koji je rivalu oduzeo jedan servis više u ovom setu i tako izjednačio na 1:1.

Krajinović je furiozno otvorio i odigrao odlučujući period igre, napravio je dva brejka, imao izvrsnu realizaciju ubačenog prvog servisa i za nešto više od pola sata razoružao protivnika.