KRAJINOVIĆ PORAŽEN U TURBULENTNOM MEČU: Srbin ostao bez polufinala u Puneu!
Filip Krajinović, Foto: Profimedia

ATP PUNE

Srpski teniser posle velike borbe poražen od Francuza

Objavljeno: 18:15h

Srpski teniser Filip Krajinović završio je u četvrtfinalu svoje učešće na turniru u indijskom Puneu, pošto je poražen od Francuza Benžamena Bonzija, rezultatom 7:6 (5), 6:4.

Meč je bio relativno miran do pred kraj prvog seta, kada su igrači razmenili brejkove, dok je u drugom setu bilo dosta uzbudljivije. Nažalost, Francuz je napravio brejk više.

Spasio je Krajinović nekoliko brejk lopti u finišu prvog seta, ali Bonzi uspeva da mu oduzme servis.

Ipak, u gemu u kojem je Bonzi servirao za vođstvo u setovima, Filip je uzvratio ribrejkom, da bi se ubrzo ušlo u taj-brejk.

Filip Krajinović
Filip Krajinovićfoto: EPA/Tolga Akmen

Krajinović ga je dobro počeo, poveo 3:0, imao i 5:4, ali je Bonzi sa dva mini brejka i sigurnim servisom, napravio seriju i posle 70 minuta igre osvojio prvi period.

Krajinović je loše otvorio drugi set, pretrpeo jedan, pa drugi brejk, da bi u četvrtom gemu i sam stigao do jednog.

Usledila je oš jedna razmena brejkova i Francuz stiže do plasmana u polufinale gde će igrati protiv Botika van de Zandshulpa, dok drugi par čine Talon Grikspur i Aslan Karacev.