REZERVISTI MAROKA SAMLELI BELGIJU! "Pustinjske lisice" na čelu grupe F (VIDEO)
Slavlje fudbalera Maroka, Foto: EPA/RONALD WITTEK

MUNDIJAL U KATARU

Strelci za pobedu afričke selekcije bili su Abdelhamid Sabiri u 73. i Abuklal u nadoknadi drugog poluvremena

Objavljeno: 16:08h

Novo iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Kataru! U prvoj utakmici drugog kola grupe F fudbaleri Maroka pobedili su Belgiju sa 2:0!

Afrikanci su došli do pogotka u nadoknadi prvog poluvremena iz majstorskog slobodnog udarca Hakima Ziješa kada je slabo reagovao Tibo Kurtoa.

Hakim Ziješ protiv Belgije
Hakim Ziješ protiv Belgijefoto: EPA/Georgi Licovski

Ipak, trenutno najboljeg golmana sveta spasio je sudija koji je poništio gol.

Odličnu partiju, "pustinjske lisice" naplatile su u 73. minutu kada je iz identične situacije kao Ziješ pogodio Abdelhamid Sabiri.

Slavlje fudbalera Maroka
Slavlje fudbalera Marokafoto: EPA/RUNGROJ YONGRIT

Fudbaler Sampdorije šutirao je iskosa sa leve strane pravo u gol, a pomogao mu je kapiten Roman Sais koji je omeo čuvara mreže Real Madrida.

Sve je gotovo, Zakarija Abuklal overio je trijumf "Lavova sa Atlasa", a zanimljivo da su oba strelca za Maroko ušli sa klupe.