13 godina je Crvena zvezda čekala da ovaj trofej stigne u njene vitrine! (FOTO)
Delije u Hali Pionir, Foto: Dado Đilas

konačno

Zvezdini oklopnici su opravdali ulogu favorita

Posle trijumfa u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa rezultatom 6:2, beogradski crveno-beli su i u revanšu u Novom Sadu savladali Vojvodinu sa 7:1 i zasluženo stigli do titule prvaka posle 13 godina.

Zvezdini oklopnici su opravdali ulogu favorita, ove sezone u prvenstvu zabeležili su sve pobede i zasluženo su došli šampionskog pehara.

Već posle tri minuta Zvezda je povela, a strelac je bio Sabado. Da bi u finalnoj seriji moglo da bude više uzbuđenja najavio Laptev izjednačujućim golom u devetom minutu. Međutim, do kraja prve trećine Zvezda je ponovo stekla prednost golom Daniela.

HK Crvena zvezda je osvojio titulu posle 13 godina
HK Crvena zvezda je osvojio titulu posle 13 godina foto: Ivica Veselinov

To kao da je pokolebalo domaće hokejaše i poljuljalo njihovo samopuzdanje pa je kvalitet hokejaša Crvene zvezde došao do izražaja. Beogradski crveno-beli su do kraja utakmice još pet puta zatresli mrežu rivala i stigli do ubedljivog trijumfa, a u strelce su se upisali kapiten Brkušanin i po dva puta Šefić i Kluka.

BONUS VIDEO: Delije bakljadom i vatrometom obeležile 73. rođendan Crvene zvezde