Pale prve medalje na ZOI, poznato kada i sa kog mesta Srbi kreću u spust! (FOTO)
Polako kreću da se osvajaju odličja u Pjongčangu, Foto: EPA/Guillaume Horcajuelo

LUDO OD STARTA

U prvoj disciplini koja je završena, već je ispisana istorija

Objavljeno: 13:33h

Švedska skijašica Šarlota Kali prva je osvojila zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjončangu pobedom u skijatlonu.

Kala je trku na 15 kilometara završila kao prva ispred branioca zlata Norvežanke Marit Bjergen sa 7,8 sekundi prednosti, dok je treća završila Krista Parnakovski iz Finske.

Šveđanka je stigla do trećeg zlata u nizu na ZOI u više disciplina, posle Vankuvera i Sočija, a Bjergen do 11. olimpijske medalje i sada je samo dve dele od najuspešnijeg svih vremena Olea Ejnara Bjerndalena.

Večeras, tri sata iza ponoći, u spustu se takmiče srpski predstavnici Marko Vukićević i Marko Stevović.

Takođe, određen je i redosled na startu, tako da će Marko Vukićević krenuti kao 33. od ukupno 60 takmičara, dok je Marko Stevović dobio broj 51.

BONUS VIDEO: Delije sa Novog Beograda odale počast Glogovcu