DRAMA U HRVATSKOJ! Srbija pobedila Island, ali... (FOTO)
Srbija - Islanda, Evropsko prvenstvo u rukometu 2018, Foto: Reuters

ep, 3. kolo

Objavljeno: 20:12h

Rukometna reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto je u Splitu pobedila selekciju Islanda sa 29:26 (12:12). Srbija je takmičenje u Grupi A završila sa jednom pobedom i dva poraza, a isti skor ima i Island. Izabranicima Jovice Cvetkovića je za prolaz u drugu fazu takmičenja bila potrebna pobeda od četiri i više golova razlike protiv Islanda i imali su u samom finišu meča šansu za to, ali Petar Nenadić nije iskoristio poslednji napad. Šanse za prolaz Srbije dalje i dalje postoje, ali sve zavisi od utakmice izmedju Hrvatske i Švedske. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Žarko Šešum i Bogdan Radivojević sa po pet golova, po četiri su postigli Nemanja Zelenović i Nemanja Ilić, dok su se tri puta u strelce upisivali Petar Nenadić i Milan Jovanović.

U selekciji Islanda najbolji je bio Valur Gudjen Sigurdson sa osam golova. Srbija je u prvih 15 minuta meča protiv Islanda u nekoliko navrata imala dva gola prednosti, ali se potom Gustavson razbranio, dok je Sigurdson bio više nego rasložen u napadu. I pored bolje igre Islandjana, na veliki odmor se otišlo nerešenim rezultatom (12:12). Rukometaši Islanda su dosta agresivnije počeo drugo poluvreme, iskoristili su nerezonske šuteve i greške Srbije, tako da su u 43. minutu stigli do tri gola prednosti (16:19). Kada je izgledalo da je utakmica rešena, Srbija je u 50. minutu golovima Jovanovića, Šešuma i Radivojevića stigla do izjednačenja (23:23). U poslednjih pet minuta utakmice Srbija je odigrala i najbolje, pogadjali su Marsenić, Radivojević i Ilić pa je Srbija stigla do 29:26. Islandjani nisu iskoristili poslednji napad, pa je Srbiji ostalo 15 sekundi da napravi podvig. Selektor Cvetković je na sedam sekundi pre kraja zatražio tajm-aut, ali to nije pomoglo. Nenadić je šutirao sa deset metara i nije bio precizan.

Strelci sa meča Evropskog prvenstva u rukometu Srbija Island
Strelci sa meča Evropskog prvenstva u rukometu Srbija Islandfoto: Printscreen/cro2018.ehf-euro.com

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča pratili ste uz naš dobro poznati lajv-blog!

GOTOVO JE! SADA ČEKAMO ŠVEĐANE! 29:26!!!

29:26 - NEPRECIZAN JE NENADIĆ, NIŠTA OD TRIJUMFA OD ČETIRI GOLA RAZLIKE!

29:26 - Još jedan gol nam fali!!!!

27:26 - Upravo smo primili najgluplji gol na ovom prvenstvu. Sigurdson je pogodio prečku iz sedmerca, a na[i igrači su stajali nepomično i samo dopustile iskusnog asa da pogodi mrežu.

25:25 - Evo i nove greške u pasu, pa ovo je za nevericu. Totalna neuigranost.

25:24 - Jovanoviiiiiić!!! Kako igra ovo dete! Ako ništa drugo, dobili smo pravi biser!

24:24 - Vratili smo se! Nadamo se da ovo nije samo poslednji trzaj! Nije Island bauk, samo malo da se uozbiljimo. Dva vezana gola za mladog Jovanovića.

18:20 - Malo bolja igra u ovim momentima, Zelenović pogađa.

16:19 - U ovim trenucima ni šut na gol ne možemo da uputimo. Gaze Islanđani i surovo kažnjavaju... Totalni raspad

13:15 - Početničke greške se nastavljaju, prvo primamo gol sa igračem više, pa onda Marsenić kiksira u napadu. Ne deluje ovo dobro. Ako pogledamo realno, gubimo sa šest golova razlike.

12:12 - Gotovo je prvo poluvreme! Pravo je čudo kako ne gubimo...

11:11 - Egal utakmica za sada, ali evidentno je da igramo pomalo nespretno sa igračem manje. Marsenić je promašio već peti zicer za našu selekciju.

Jovica Cvetković na meču Srbija island
Jovica Cvetković na meču Srbija islandfoto: Reuters

9:9 - Petar Nenadić sada na čisto iskustvo izvlači pogodak.

8:9 - Užasne greške prave naši. Naivno je sada isključen na dva minuta Žarko Šešum. I to se kažnjava...

8:7 - Vodimo nekako, pre svega zbog izuzetno loše igra Islanda. Moramo bolje ako želimo dalje.

7:5 - Opaaa!!! Šešum!!! Ali odmah iskjljučenje na dva minuta za Beljanskog!

6:5 - Kakva finta u vazduhu Ilića! Gustafson se na trenutak vratio na Island!

Detalj sa meča Srbija - Island
Detalj sa meča Srbija - Islandfoto: Reuters

4:3 - Vode naši momci, ali ne deluju previše ubedljivo na početku... Vidi se da nisu imali mnogo vremena za uigravanje.

1:2 - Kako igra Sigurdson! 38-godišnji as je inače najbolji strelac u istoriji Islanda!

18:15 - Meč je počeo!

BONUS VIDEO: Intervju Ostoja Mijailović