HRVATSKI KAUBOJI IZGAZILI SRBIJU: Možda je u hali bio pakao, ali je igra Orlova bila horor! (FOTO) (VIDEO)

1. kolo evropskog prvenstva u rukometu

Sva dešavanja pre, za vreme i posle rukometnog klasika u Splitu pratili ste sa nama uz dobro poznati "lajv-blog".

Objavljeno: 22:38h

Rukometaši Srbije su u prvom kolu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj ubedljivo poraženi od domaćina sa 32:22.

"Kauboji" su zasluženo slavili u meču gde je neizvesnosti bilo do 27. minuta.

Naši momci su se muški držali do tih momenata, kada su neke neiskusne greške i gubljenja lopte donela kontranapade Hrvata, a ovi koristili svaku šansu da zatresu mrežu.

Do kraja susreta usledio je jeziv pad "Orlova" koji su promašivali prazne golove, gubili lopte usred kontri... Jednostavno, našim navijačima nije bilo prijatno za gledanje.

Naši golmani Cupara i Ivanišević su imali minimalan broj odbrana, krila su ih "ubijala", a mi smo ćoškove jako slabo čuvali.

Domaći teren i veća želja donele su veoma bitna trijumf Hrvatima koji su sada prvi na tabeli grupe zbog gol razlike.

ZA DOM SPREMNI - GRMI U SPLITU! Torcida napravila haos, POLICIJA REAGOVALA! (VIDEO)

Naši su u finišu i "odustali" od utakmice, pa je samim tim iz napada u napad prednost sve više rasla.

Statistika pogodaka na kraju meča
Statistika pogodaka na kraju mečafoto: Printscreen/flashscore.com

Drugi je Island, treća Švedska, a naša selekcija poslednja u grupi A.

32:22 - KRAJ UTAKMICE! ZASLUŽENA POBEDA HRVATSKE!

31:22 - Ništa nam ne ide od ruke, naši su odustali.

30:22 - Naši golmani ne mogu ništa da odbrane...

Duvnjak je završio utakmicu, a možda i prvenstvo, jer je iznet sa terena. Pao je sam u jednom trenutku i pokazao da mu treba pomoć.

29:22 - Marsenić smanjuje prednost.

29:21 - Červar je iznenadio presingom naše rukometaše... Umesto da mi to radimo, usledio je obrnuti scenario.

28:21 - Horvat opet daje gol sa krila.

27:21 - Petar Nenadić pogađa!

27:20 - Ovo je već kraj utakmice... Manje od sedam minuta do kraja.

26:20 - Nenadić asistira Radivojeviću na krilu... Jedna od retkih situacija kada postižemo gol iz ćoška.

26:19 - Duvnjak pogađa.

25:19 - Uz malo sreće postižemo pogodak na 10. minuta do kraja.

25:18 - Štrlek pogađa, opet preko krila primamo gol.

Lino Červar traži tajm-aut... Verovatno da bi smislio taktiku kako da "Orlovima" zada završni udarac.

24:18 - Hrvati uspešno koriste krila, to je i glavni razlog što je rezultat ovakav.

23:18 - Ilić precizan sa sedmerca.

23:17 - Horvat u isto mesto kao malopre... Umesto 22:18, opet +5. Izgubili smo loptu u kontranapadu 3 na 1.

22:17 - Petar Nenadić dolazi do petog gola. Opet magija ispod bloka, brza lopta koju golman Hrvatske nije ni video.

22:16 - Mnogo brzo dozvoljavamo Hrvatima da se vrate. Kopljar postiže prvi pogodak na meču, ovo mu je 148. put da igra za "Kauboje"

21:16 - Šešum je precizan!

21:15 - Horvat je savladao Cuparu, ponovo stara prednost od šest golova.

Marsenić dobija drugo isključenje, imamo igrača manje.

20:15 - Šešum precizan sa sedam metara.

Beljanski promašuje gol sa pola terena, opet nismo iskoristili praznu mrežu Hrvata.

20:14 - Igra se 40. minut...

Stativa Cupare... Preko celog terena je bacio loptu na prazan gol, ali nije imao sreće da nas dovede na -4.

19:14 - Nenadić ponovo precizan!

Musa je dobio isključenje zbog novog prekršaja nad našim igračem. Dva minuta šanse da se pokrenemo.

19:13 - Nenadić smanjuje.

19:12 - Još jednom koriste domaći rukometaši naše greške.

18:12 - Velika prednost Hrvata.

17:12 - Zelenović se lepo izvukao i pogodio. On ima 4/4!

17:11 - Stepančićev šesti pogodak iz isto toliko pokušaja.

16:11 - Nenadić pogađa za -5, Hrvati se uporno bune i traže faul. Nastavlja se pritisak na sudije sa klupe domaćina.

16:10 - Cindrić je precizan... Jednostavno sve uspeva da pogodi reprezentacija Hrvatske.

15:10 - Ilić precizan sa penala.

15:9 - Duvnjak je fauliran, te je Hrvatska iskoristila novi sedmerac. Ivanišević je stao na gol!

DRUGO POLUVREME! NASTAVLJAMO!

14:9 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, JAKO LOŠE IZDANJE NAŠIH U POSLEDNJA TRI, ČETIRI MINUTA.

13:9 - Cupara ne može da odbrani ništa.

Marsenić je dobio isključenje zbog najobičnijeg faula... Ovo je zaista sramno.

Tajm-aut za hrvatsku klupu...

12:9 - Od šanse da izjednačimo došli smo na -3 za manje od minut...

11:9 - Izblokiran šut i opet na našu grešku gubimo loptu i primamo gol.

10:9 - Opet Marković! Bravo momak!

10:8 - Marković pogađa sa 7 metara.

10:7 - Izgubili smo loptu u napadu, domaćin to sigurno koristi...

Tajm-aut traži naša klupa usred napada, da bi se igrači dogovorili oko nove akcije.

9:7 - Nismo uspeli ni ovog puta da se odbranimo.

8:7 - Zelenović opet! Asistencija Nenadića.

8:6 - Domaćin je ostavio praznu mrežu, a onda je bio jednak na terenu i preko Stepančića vratio prednost od dva gola.

7:6 - Zelenović donosi -1... Iskoristili smo plus na terenu.

Vori ide dva minuta na klupu zbog prekršaja, Srbija ima igrača više!

7:5 - BELJANSKI!!!

7:4 - Stepančić donosi +3 Hrvatima. Polovina prvog dela utakmice.

6:4 - Petar Nenadić realizuje sedmerac, njegov prvi gol.

6:3 - Luka Cindrić postiže drugi pogodak na meču... Od 2:2 do ovog rezultata, nažalost.

5:3 - Srećna lopta koja je ušla u gol... Isključenje za Srbiju, drugo na meču. Ušli smo u 11. minut!

4:3 - Projektil Vujina!

4:2 - Štrlek pogađa gol.

3:2 - Zelenović izjednačuje, pa dobija isključenje, a onda i novo vođstvo domaćih.

2:1 - ŽARKO ŠEŠUM!

2:0 - Dve greške naših bekova koriste igrači Hrvatske.

1:0 - Čupić pogađa prvi put na večerašnjem duelu, Hrvatska vodi.

0:0 - Hrvati imaju sedmerac, a u prva dva i po minuta promašili smo i mi i oni po šut.

20:30 - POČELO JE!

20:27 - Naši su otpevali himnu kako su mogli, ponosno i iz sveg glasa!

20:22 - Rukometaši su izašli na teren, a Srbi su ispraćeni, logično, zvižducima.

20:00 - Srpska reprezentacija je stigla u Split, a evo kako je to izgledalo.

19:45 - Do sada su dve selekcije igrale devet puta, a Hrvati vode sa 5:4 u trijumfima.

19:35 - Za početak, da se prisetimo poslednjeg međusobnog duela dva tima na Evropskom prvenstvu. To je bilo 2012. godine, a "Orlovi" su slavili sa 26:22 u polufinalu. Tada je Srbija bila domaćin kontinentalne rukomentne smotre.

BONUS VIDEO: Ognjen Ožegović na slavi kod Vladimira Stojkovića