Zvezda nije imala šanse u Veroni: Crveno-beli završili učešće u Evropi! (FOTO)

ŠTETA!

Naredne godine nova šansa za dokazivanje na evrosceni

Objavljeno: 09:34h

Vaterpolisti Crvene zvezde od evropskog takmičenja su se oprostili ubedljivim porazom, pošto su posle neuspeha u Beogradu, gde je Sport Menadžment slavio sa 10:5, siguran poraz pretrpeli i na gostovanju u Veroni, gde je rezultat bio 15:8. Pitanje pobednika nije se postavljalo, iskusniji domaćin je od starta kontrolisao rezultat i rutinski je stigao do polufinala.

Italijani su sredinom prvog perioda vezali tri gola, poveli 3:0 i već tada je bilo jasno da Zvezda nema nikakve šanse za prolaz. Đorđe Tanasković je postigao prvi gol za goste i on je držao crveno-bele u igri.

Posle 10 minuta igre Sport Menadžment je vodio 5:1. Tada je Nikola Nikolov sa igračem više pogodio, a potom je još dva puta precizan bio Tanasković, dok je na drugoj strani Antonio Petković bio strelac šestog gola za domaći tim (6:4).

Usledila je nova serija domaćih, vođstvo od 9:4 na poluvremenu i pitanje pobednika bilo je rešeno.

Do kraja susreta postavljen je konačan rezultat, 15:8 u korist domaćina.

Vaterpolo Kup Evrope, četvrtfinale

Sintez Kazanj – Ferencvaroš 8:16 (0:3, 1:3, 3:6, 4:4) Crvena zvezda – Sport Menadžment 5:10 (0:1, 3:3, 2:2, 0:4) Jadran Split – Marsej 10:11 (2:3, 1:4, 3:0, 4:4) Miškolc – Spartak Volgograd 12:8 (4:0, 3:2, 2:3, 3:3)

Spartak Volgograd – Miškolc 10:7 (2:2, 4:3, 2:2, 2:0) Ferencvaroš – Sintez Kazanj 12:9 (4:3, 2:0, 3:2, 3:4) Marsej – Jadran Split 7:5 (3:2, 1:1, 1:2, 2:0) Sport Menadžment – Crvena zvezda 15:8 (4:1, 5:3, 4:3, 2:1)