GDE GOD SE POJAVE, ZGAZE SVE REDOM I UZMU ZLATO! Srbija odbranila Svetsku ligu! (FOTO)

finale svetske lige

Sve informacije vezane za ovaj meč mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 16:41h

Vaterpolo reprezentacija Srbije odbranila je titulu u Svetskoj ligi.

Naši momci su u finalu savladali selekciju Italije rezultatom 10:9 i tako još jednom dokazali da su ovog trenutka ekipa bez premca na planeti.

Iako su izabranici Dejana Savića otvorili utakmicu sa 0:4, bio je dovoljan jedan gol da sve preokrene.

Srbija je napravila seriju 5:0, došla do vođstva i nije ga ispuštala do kraja meča. Ključne su bile druga i treća četvrtina koju su naši momci dobili rezultatom 3:0 i 5:2.

Sve u svemu, nove čestitke Dejanu Saviću i našim zlatnim momcima, koji nam donose svake uspehe.

Kao i što reče naš selektor, kad već igramo Svetsku ligu, ajde da onda napravimo dobar rezultat!

Naredni očekujemo već na Svetskom prvenstvu.

TOK MEČA!

ČETVRTA ČETVRTINA 10:9

Italijani su sjajno ušli u poslednju deonicu i brzim golovima Di Furvia i Gala stigli do izjednačenja!

Igralo se u egalu, da bi Filip Filipović doneo 10:9 Srbiji.

TREĆA ČETVRTINA 8:6

Sjajno su naši momci otvorili četvrtinu i sa dva brza gola Gavrila Subotića stigli do vođstva.

Ipak, trgla se Italija i preko Pinjoli vratila egal! No, naši momci su nastavili sa svojom igrom i ponovo poveli preko Stefana Mitrovića.

Čekalo se da odemo na dva gola prednosti, a to se i dogodilo posle novog gola Stefana Mitrovića, ali Di Furvio nije želeo da se tako ode na poslednju pauzu.

Međutim, poslednju reč je imao Filip Filipović za 8:6!

DRUGA ČETVRTINA - 3:4

Fenomenalna druga četvrtina Srbije! Nismo primili nijedan gol, iako su Italijani nekoliko puta imali igrača, više, ali briljirao je golman Mitrović!

Proradio je i napad, pogodio je Pjetlović, kao i Prlanović sa peterca, pa je sada samo pogodak prednosti na strani našeg protivnik!

PRVA ČETVRTINA - 1:4

Loš start naših momaka, naročito u ofanzivi, pošto dva puta nismo uspeli da iskoristimo igrača više, ali je Stefan Mitrović uspeo nekako da probije led.

Sa druge strane Italijani su uspeli da pogode dva otvorena šuta uz sjajnu realziaciju igre više (Franćesko Di Kurbi, Pjetro Pinjoli, Nikola Ćito ) uz užasnu reakciju golmana Mitrovića i odu na prvu pauzu sa tri gola prednosti.