Ma, kakvi Italijani! Delfini održali novi čas vaterpola! (FOTO)

sjajno!

Za ovaj deo priprema možda i neočekivano dobra predstava srpskih igrača

Delfini su potpili i Azure, i to lagano! 13:7!

U svemu su nadmašili Italijane, dozvolivši im samo da početkom druge četvrtine izjednače na 2:2. Serija golova Filipovića, Ćuka i Ubovića pokazala je pravi odnos snaga u kvalitetu.

Srbija je u trećem delu vodila 8:4, a zatim je mali pad rival iskoristio da sa minusom od tri gola uđe u završnih osam minuta. Odlične odbrane Mitrovića i Pijetlovića, uopšte kompletno kvalitetno izdanje ispred srpskog gola je učinilo Italijane nervoznim. Gubili su živce, nekoliko puta i provocirali ali su srećom Filipović i drugovi ostali mirni.

U poslednjoj četvrtini ako se Italija nečemu nadala igrala je samo Srbija. Dva brza gola Filipovića i Subotića, pa nekoliko odličnih odbrana sa igračem više i na kraju efektbe završnice opet raspoloženog Filipovića i u poslednjim sekundama Aleksića.

Vredi pomenuti još jednu sigurnu efikasnu igru Duška Pijetlovića ali zaista svi igrači zaslužuju komplimente za odličnu predstavu.

Srbija - Italija 13:7 (2:1,3:2,4:3,4:1)

Dvorac vodenih sportova. Gledalaca 300. Sudije:Buč (Španija), Hodžers (Australija). Igrač više: Srbija 8 (5), Italija 12 (5). Dva igrača više: Srbija 2 (2).

SRBIJA: G.Pijetlović, Subotić 1, Rašović, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 3, Ubović 1, Aleksić 1, Drašović, Filipović 4, Prlainović 1, S.MItrović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

ITALIJA: De Lungo, Di Fulvio, Gito, Filjoli 1, Mirarči, Veloto, Nora 1, Galo, Rencutom Bodegas 1, Aikardi 4, Bertlo, Volarević. Selektor Kampanja.