Vaterpolisti Srbije, Foto: Jerko Grubisic / imago sportfotodienst / Profimedia

ep u vaterpolu

Objavljeno: 18:01h
Završeno
16:14h

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od Mađarske sa 15:14 (5:4 posle peteraca) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Na bazenu "Mladost" u Zagrebu poluvreme je završeno sa 5:5, a "delfini" u dve četvrtine nisu iskoristili četiri puta igrača više.

U trećoj deonici Viktor Rašović je postigao dva gola za 8:7, ali je Vince Vingvari uzvratio i doneo svom timu prednost pred poslednji period utakmice.

U četvrtoj četvrtini Strahinja Rašović je pogodio posle kontre, a potom je prednost doneo Vico, ali je izjednačio Vince Vingvari.

Usledili su peterci gde je Mađarska pobedila Srbiju sa 5:4, a tragičar u drugoj seriji bio je Marko Radulović pošto mu je ispala lopta pre šuta.

03:39

Nikola Rađen pratio finalnu utakmicu na Olimpijadi sa decom iz vaterpolo kampa!

Trenutak kada je Marko Radulović ispustio loptu
Trenutak kada je Marko Radulović ispustio loptufoto: Damir Krajac / imago sportfotodienst / Profimedia

Dušan Mandić na utakmici protiv Mađarske
Dušan Mandić na utakmici protiv Mađarskefoto: Luka Stanzl / Pixel Media / Profimedia

5:4 - Fekete je pogodio za plasman Mađarske u polufinale protiv Srbije!

Izmena: 18:01h
15:53h

IV ČETVRTINA: Mađarska - Srbija 10:10

Strahinja Rašović rešava kontru! Uzeo je tajm-aut selektor Stevanović, a onda je Vico pogodio za 10:9! Ponovo Vince Vigvari za 10:10. Slede peterci!

Izmena: 16:40h
15:34h

III ČETVRTINA: Mađarska - Srbija 9:8

Vince Vigvari je ostao sam i lako pogodio, ali brz odgovor Nikole Jakšića. Vince Vigvari precizan iz peterca. Dva gola Viktora Rašovića za 7:8!

Tatrai je izjednačio, a Vince Vigvari doneo prednost Mađarskoj za 9:8.

15:19h

II ČETVRTINA: Mađarska - Srbija 5:5

Mandić precizan iz peterca za naš tim. Fekete je iskoristio petog igrača više i poravnao. Kontra Mađarske i pogodak Vendela Vigvarija.

Kontra "delfina" i realizacija Nemanje Ubovića za 5:5.

Radost Nemanje Ubovića posle gola protiv Mađarske
Radost Nemanje Ubovića posle gola protiv Mađarskefoto: Luka Stanzl / Pixel Media / Profimedia
Izmena: 17:47h
15:02h

I ČETVRTINA: Mađarska - Srbija 3:3

Tatrai je doneo vođstvo Mađarima, a Srbije je preokrenula golovima Strahinje Rašovića i kapitena Nikole Jakšića. Drugi pogodak Tatraija za 2:2.

Mandić za 2:3! Neiskorišćeni napadi na obe strane, a onda Fekete za 3:3.

14:14h

Vaterpolo reprezentacija Srbije od 15.00 igra četvrtfinale Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Na bazenu "Mladost" u Zagrebu očekuje nas vaterpolo klasik pošto je "Delfinima" rival selekcija Mađarske.

Olimpijski šampioni su uverljivo osvojili prvo mesto u grupi C Divizije 2, a onda u osmini finala savladali Francusku, ali ovo je prvi pravi test za selekciju koja je i dalje u tranziciji posle smene generacija.

Sa druge strane, Mađari su svetski prvaci, ali su pokazali slabosti u grupi B jače Divizija 1 kada su u prvom kolu izgubili sa 10:8 od Grčke koja im se tako  delimično revanširala za letošnji poraz na penale u finalu SP u Fukuoki.

Međutim, Italija je onda bila ubedljiva protiv "Helena" pa izgubila od Mađarske i naš severni sused je tako došao do prvog mesta i direktnog plasmana u četvrtfinale.

Duel Srbije i Mađarske je prva utakmica dana, a posle njega slede tri preostala četvrtfinala: Španija - Rumunija, Hrvatska - Grčka i Italija - Crna Gora.

U slučaju pobede nad Mađarima, vaterpolisti Srbije bi u polufinalu u nedelju igrali protiv boljeg iz duela Hrvatska - Grčka.

Direktan televizijski prenos utakmice Srbija - Mađarska možete pratiti na kanalima RTS 1 i Sport klub 1.

Izmena: 14:50h