DEBAKL U POLUFINALU: Grčka RAZBILA Srbiju i raspršila joj snove o zlatu!
Vaterpolisti Srbije, Foto: EPA/HIROSHI YAMAMURA

Završeno
11:06h

Vaterpolisti Srbije neće igrati u finalu Svetskog prvenstva u Fukuoki.

Delfini su u polufinalu doživeli debakl od Grčke rezultatom 13:7.

Srbija je tako ostala bez plasmana u finale, ali i bez plasmana na Olimpijske igre u Parizu.

Izabranici Uroša Stefanovića bili su u igri samo tokom prve četvrtine koju su izgubili rezultatom 3:2. Sve kasnije išlo je na vodenicu Grka, koji su odigrali maestralan susret i plasirali se sasvim zasluženo u veliko finale.

Srbija je povela golom kapitena Nikole Jakšića sa 1:0, ali su Grci ekspresno preokrenuli, pa su posle prvog perioda vodili sa 3:2.

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj je naša reprezentacija bila katastrofalna i u napadu i u odbrani, što su rivali iskoriste da postignu tri gola za osam minuta igre i pobegnu na velikih 6:2.

Konsolidovao se Stevanovićev tim u trećoj četvrtini. Uspela je Srbija konačno da postigne i gol sa igračem više. Ipak, kada god bismo dali gol, Grci bi imali ekspredan odgovor.

Posle tri perioda vodila je Grčka rezultatom 9:5. Očekivalo se da Srbija pokuša da učini meč interesantnijim, ali dogodilo se potpuno suprotno.

Poveo je naš rival u jednom trenutku i sa maksimalnih sedam golova razlike, a na kraju je konačan rezultat glasio 13:7.

Grčka će u finalu igrati sa boljim iz duela između Mađarske i Španije, dok će Srbija poraženom na megdan u bobri za bronzano odličje u Fukuoki.

10:48h

IV ČETVRTINA (2:4)

Kraj meča, Grčka je razbila Srbiju rezultatom 13:7.

5. minut - Novi gol u mreži grogirane Srbije. 6:13.

4. minut - Ubović postiže gol, ali kasno je to za nešto više u ovom meču. 6:12.

3. minut - Grci nas uništavaju, novi gol Argiropulosa. Delfini sa druge strane ne mogu ni da ublaže prednost rivala. 5:12.

2. minut - Kakaris razbija Srbiju, debakl Delfina. Uspeli smo da izgubimo loptu sa igračem više... 5:11.

1. minutKrenula je poslednja deonica, prvi napad ima reprezentacija Grčke. Imali smo sreće i odbranili smo se nekako. Faul u napadu potom našeg tima. VAR je preinačio odluku, Grcima pišemo novi gol. 5:10.

10:35h

III ČETVRTINA (3:3)

8. minut - Jakšić pogađa, drugi put u nizu koristimo igrača više. Kraj treće četvrtina, Grčka posle 24 minuta igre vodi rezultatom 9:5.

7. minut - Lep gol Vuka Milojevića. Ponovo ekspresan odgovor Grka, i ponovo su iskoristili igrača više. 4:9.

5. minut - Odbrana ponovo ne postoji, još jedan gol Grka. Slab pokušaj Radulovića. 3:8.

Bolje nam je išlo kad smo nosili bele kapice
Bolje nam je išlo kad smo nosili bele kapicefoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

4. minut - Čudo se dogodilo, Srbija daje gol sa igračem više, Đorđe Lazić je strelac. Prvi gol Srbije još od prve četvrtine. 3:8.

3. minut - Još jednom ne koristimo igrača više, 0/5 realizacija na ovom meču. 2:7.

2. minut - Grčka četvrti put koristi igrača više i stiže do maksimalnih +5. Fontulis postiže prvi pogodak na meču. Vučinić izblokirna, ništa ne ide od ruke našim vaterpolistima. 2:7.

1. minut - Počelo je drugo poluvreme, Srbija ima prvi napad u trećoj deonici. Nismo ga iskoristili, ali nisu ni Grci svoj. 2:6.

10:18h

II ČETVRTINA (0:3)

Grčka na poluvremenu vodi rezultatom 6:2.

8. minut - Srbija nikako ne može do gola, raste broj promašaja našeg tima. Grci koriste igrača više, sada vode sa četiri gola razlike. Argiropulos je pogodio. 2:6.

5. minut - Nemamo rešenja za rivala, Grčka stiže do tri gola prednosti, Papanastasiju je strelac. Ponovo ne koristimo igrača više. 2:5.

3. minut - Raste prednost Grka, Srbija dugo bez gola. Nismo iskoristili sad ni igrača više. 2:4.

Vaterpolo reprezentacija Srbije, Radomir Drašović, Vaterpolisti Srbije

1. minut - Počela je druga četvrtina, prvi napad će ponovo imati Grci. Odbranio je Branislav Mitrović fantastično udarac rivala, a onda Heleni nisu iskoristili ni igrača više. 2:3.

09:58h

I ČETVRTINA (2:3)

8. minut - Još jednom koriste Grci igrača više, Kakaris postiže gol. Drašović pogađa prečku. Grčka posle prvog poluvremena vodi 3:2.

7. minut - Jakšić je iznudio peterac, a Strahinja Rašović ga koristi i donosi izjednačenje Delfinima. 2:2.

5. minut - Nekoliko sjajnih intervencija oba golmana, novih golova nije bilo. 1:2.

3. minut - Preokret Grka, iskoristili su igrača više naši rivali. Nemanja Ubović pogađa samo prečku. 1:2.

2. minut - Grci ekspresno izjednačavaju rezultat preko Skumpakisa. Potom loš napad našeg tima. 1:1.

1. minut - Počeo je meč u Fukuoki. Dva promašaja na obe strane, a potom i vodeći gol za Srbiju postiže kapiten Nikola Jakšić. 1:0.

09:30h

Na poslednjih sedam međusobnih mečeva Srbija je čak šest puta savladala Grčku. Ipak, Heleni su odneli pobedu u poslednjem duelu i to rezultatom 16:14 u meču Svetskog kupa.

09:06h

Vaterpolisti Srbije od 10 časova igraju polufinalni meč Svetskog prvenstva u Fukuoki protiv Grčke.

Osim medalje, prve posle šest godina na SP, "Delfinima" bi potencijalan trijumf doneo i plasman na Olimpijske igre u Parizu naredne godine.