Sijetl i Hjuston pokazali zašto zaslužuju mesto u plej-ofu! (VIDEO)

nfl

Sihoksi i Teksansi slavili u vajld-kard mečevima

Odigrana su dva meča doigravanja u NFL, a može se reći da nismo videli nikakvu dramu u borbi za plej-of.

Najpre su snage odmerile ekipe Hjustona i Ouklenda, a slavila su Teksansi rezultatom 27:14.

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Rejdersi su u završnici regularne sezone ostali bez najboljeg igrača, kvoterbeka Dereka Kera, pa tako nisu uspeli da pruže veći otpor.

Posle brzo okončanih napada na obe strane Teksansi su poveli fild golom Nika Novaka sa 50 jardi posle 7 minuta igre.

Samo dva minuta kasnije u verovatno presudnom trenutku Konor Kuk je bacio intersepšn u svojoj crvenoj zoni, a veoma brzo to je u tačdaun pretvorio Lamar Miler – 10:0.

Na dva minuta pred veliki odmor Brok Osvajler je konačno bacio ozbiljan pâs od 38 jardi, Hopkins je najpre zaustavljen na tri jarda od endzone, ali je već sledećim hvatanjam napravio tačdaun – 20:7. U trećem periodu nije bilo novih poena, ali je napad započet na kraju te četvrtine na kraju doneo tačdaun za konačnu odluku. Posle defanzivnog prekrašaja Rejdersa nasvojoj liniji od jednog jarda brok Osvajler je iskoristio priliku i utrčao u endzonu za tačdaun – 27:7, dvanaest i po minuta do kraja.

Četiri minuta kasnije Kuk je bacio svoj prvi plej of TD, sa osam jardi za Andrea Holmsa, ali dalje od toga nisu mogli.

ledeći protivnik Teksansa zavisi od raspleta u drugom AFC okršaju ovog vikenda, u kojem Pitsburg dočekuje Majami. Pobeda Stilersa poslala bi Hjuston na Nju Ingland, dok bi u slučaju trijumfa Dolfinsa teksaški tim išao u Kanzas Siti, gde su prošle sezone doživeli debakl