PARTIZAN SE OSVETIO SA DEBELOM KAMATOM: Crno-beli pregazili Andoru u 'Pioniru'!
Uroš Trifunović, Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

evrokup, 13. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Espreso

Objavljeno: 22:51h

KK Partizan je nastavio svoje takmičenje u Evrokupu duelom sa Andorom u dvorani "Aleksandar Nikolić" i ostvario ubedljivu pobedu 95:70.

Nakon ovog kola sledi pauza zbog obaveza klubova u domaćim takmičenjima. Na tribinama je bila sjajna atmosfera, a među prisutnima su bili Dejan Tomašević i Dragan Škrbić.

1 / 4 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Tim Željka Obradovića imao je zadatak da dođe korak bliže nokaut fazi, ali i održi korak sa Huventudom koji je ranije danas kao gost savladao Turk Telekom i učvrstio se na prvoj poziciji u Grupi A.

I u tome su apsolutno uspeli. Od starta su zaigrali angfažovano i sve vreme vodili.

Najviše su se istakli Zek Ledej sa 20 poena, Matijas Lesor sa 18 poena i 12 skokova, Kevin Panter sa 16, Jam Madar sa 15 i Uroš Trifunović sa 12 poena.

Za goste je Ana dao 17 peona, a Arteaga 16, dok je Pauli dodao 13.

Podsetimo, večerašnji rival je u prvom delu sezone naneo prvi poraz Partizanu u izuzetno čvrtsoj utakmici - 61:60.

Njihov pomoćni trener Pako Vaskes je uoči meča rekao da su crno-beli bolji tim, ali da njegova ekipa stiže u Beograd "punih pluća".

IV ČETVRTINA

40. minut - nakraju ubedljiva pobeda Partizana - 95:70.

38. minut - trojka Pantera, pa sjajan ali-jup u kontri i zakucavanje Lesora - 88:66.

36. minut - Partizan rutinski čuva sigurnu prednost - 81:66.

III ČETVRTINA

30. minut - na kraju treće deonice, trojka Madara za plus 15 - 69:54.

28. minut - crno-beli su sjajno odgovorili, pre svih Ledej i Madar - 66:52.

23. minut - Andorci su se trgli i mogli da smanje na minus pet, ali je Mekintajer napravio faul u napadu u kontri - 47:40.

II ČETVRTINA

20. minut - Partizan sa lepih 10 poena ide na pauzu, mada je Arteaga pogodio u poslednjim sekundama horog - 45:35.

18. minut - Lesor dominira, već ima 10 poena, a sjajan je i u odbrani. Trojka Avramovića je prednost učinila dvocifrenom - 39:27.

15. minut - prve poene je upisao Vukčević, a Lesor sa četiri poena vratio domaće na plus 8 - 30:22.

I ČETVRTINA

10. minut - Posle Madara, Panter je sjajno pogodio za dva sa distance, idemo na pauzu - 24:16.

7. minut - nastavili su domaći u visokom ritmu i povećali prednost i naterali goste na tajm-aut posle kog su smnajili razliku - 18:14.

4. minut - Panter je pogodio prva dva bacanje, a onda Ana uzvratio. Međutim, crno-beli deluju raspoloženo, pre svih Ledej koji već ima pet poena - 11:7.