NE MOŽE UVEK DAVID DA POBEDI GOLIJATA! Ovakvoj Zvezdi nije mesto u Top 8! A, još se i Feldin povredio... (FOTO) (VIDEO)
KK Crvena zvezda, Foto: Dado Đilas

Evroliga, 19. kolo

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

Objavljeno: 21:58h

12. poraz Crvene zvezde u 19 utakmica Evrolige. Makabi Tel Aviv, direktni konkurent za Top 8, bio je jači od srpskog i jadranskog šampiona, pošto je slavio rezultatom 89:75.

Tokom većeg dela susreta Izraelci su imali prednost, izuzev prve četvrtine, a početkom drugog poluvremena otišli su čak i na +21. Vratili su se crveno-beli posle toga na -7, imali su zicer za -5, ali su ga promašili, pa je tada sve otišlo dođavola, bar kada je beogradski tim u pitanju.

Ovaj poraz dodatno boli, jer bi pobeda približila crveno-bele na samo jedan trijumf od zone koja vodi u Top 8 fazu.

Najefikasniji u ekipi Makabija bili su Pjer Džekson sa 22, pet asistencija i Aleks Tajus sa 15 poena.

Za crveno-bele, solidni su bili Milko Bjelica sa 13, kao i Tejlor Ročesti i Matijas Lesor sa po deset.

Evo i spiska svih strelaca oba tima.

Strelci na utakmici Makabi - Zvezda
Strelci na utakmici Makabi - Zvezdafoto: Printscreen/Euroleague.net

Naredni meč Zvezda igra sa Olimpijakosom u Beogradu, dok će Makabi u goste Olimpiji u Milano.

Sva dešavanja sa utakmice mogli da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

87:72 - Lagani ali-up Makabija, i to bi bilo to!

78:65 - Zakucava Deandre Kejn, i to bi trebalo da bude to na pet minuta do kraja. Samo čudo može da spasi Zvezdu.

76:65 - Dangubić pogađa trojku. A, onda i Jovanović polaže.

76:60 - Nije sve gotovo, ali moraće srpski šampion da se ozbiljno pomuči. Aleks Tajus precizan za dva.

72:58 - Deandre Kejn poentira za dva.

70:58 - Pogađa Tejlor Ročesti. A, onda opet isti igrač. Četiri poena zaredom.

70:54 - Popustila je koncentracija košarkaša Zvezde. Ponovo.Teško da odavde ima povratka, posebno bez Džejmsa Feldina. Poništen je sav trud crveno-belih iz ove četvrtine užasnim završetkom.

Kraj treće četvrtine.

59:52 - Pogodak Lesora.

59:50 - Loša odbrana Zvezde, Pjer Džekson to koristi, tajm-aut Alimpijević.

57:50 - Tejlor Ročesti odlično pogađa sa poludistance preko Džone Boldena.

57:48 - Pogađa Pjer Džekson oba bacanja, a lopta je za Makabi posle toga, zbog nesportske. Slab napad Ponosa Izraela.

55:48 - Nastavlja se dobra igra crveno-belih! Davidovac pogađa trojku! 19:8 za Zvezdu u trećoj četvrtini! Međutim, nesportska greška Branka Lazića, a sve zbog greške Dejana Davidovca.

53:43 - Ročesti pogađa flouter i samo je -10! Prednost se istopila.

53:41 - Dešon Tomas pogađa nerealnu trojku preko Dangubićeve ruke. Na drugoj strani, Ročesti pogađa za dva.

50:39 - Milko Bjelica uz malo sreće zakucava. Bilo je više od 20, sada je -11.

50:37 - Pogodio je, za divno čudo, Lesor oba slobodna bacanja.

50:35 - Budi se Zvezda! Odlična odbrana crveno-belih, kontranapad Lesora, a onda nesportska greška Kejna. Tajm-aut pre bacanja i napada za Zvezdu. Sada bi mogao da se uhvati priključak.

50:33 - Bjelica pogađa za dva. Sa druge strane sjajna rampa Matijasa Lesora, ali Dangubić u kontri promašuje trojku. Srećom, faul nad Bjelicom u skoku, pa Zvezda ima novih 14 sekundi. A, onda Bjelica fintira Tomasa i ponovo pogađa - tačnije zakucava.

50:29 - Trojka Dešona Tomasa.

47:29 - Lazić promašuje trojku iz svoje pozicije. Iz ugla

Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

47:29 - Zvezda ne postoji u napadu, Dešon Tomas ponovo pogađa.

45:29 - Promašio je Lesor dva slobodna bacanja, a onda je Deandre Kejn pogodio iz nemoguće pozicije u narednom napadu, i to uz faul. Sa penala je bio precizan, za razliku od većine njegovih saigrača koji su katastrofalni u tom segmentu igre.

42:29 - Dešon Tomas za najveći plus do sada - +13!

40:29 - Aleks Tajus pogađa za dva.

38:29 - Majkl Rol poentira sa jedne strane, a Dangubić magično zakucava sa druge.

34:27 - Jovanović pogađa samo jedno bacanje!

34:26 - Feldin se neće više vraćati na teren na ovom meču, a pitanje je i za sledeći. Pjer Džekson je u međuvremenu pogodio dva bacanja.

32:26 - Zvezda se ponovo približila na -6!

32:24 - Dangubić je pogodio za dva, ali u kontranapadu odmah Tajus zakucava na asistenciju Pjera Džeksona.

30:22 - I Džona Bolden je pogodio samo jedno bacanje posle pametnog faula Enisa. A, u narednom napadu, Džona Bolden je napravio treću ličnu grešku, moraće malo van terena, što je dobro za crveno-bele.

29:22 - Kejn je pogodio samo jedno od dva bacanja.

28:22 - Već sedam poena Dilana Enisa. Odlično igra danas.

28:20 - Pogodio je oba bacanja, ali je onda odšepao sa terena. Pitanje je da li će moći da se vrati.

28:18 - Džon Dibartolomeo pogađa za tri! U narednom napadu se povredio Džejms Feldin, i morao da izađe sa terena.

25:18 - Noris Kol lagano pogađa sa poludistance.

23:18 - Zvezda je ta koja je prva poentirala u drugoj četvrtini.

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

23:16 - Lagano zakucavanje Tajusa, Noris Kol asistencija.

21:16 - Ušlo se u seriju penala. Deandre Kejn pogađa oba.

19:16 - Dva pogotka Feldina sa linije slobodnih bacanja.

19:14 - Aleks Tajus i Noris Kol za novu prednost Ponosa Izraela.

14:14 - Egal! Drži se Zvezda!

12:11 - Matijas Lesor polaže!

12:7 - Bjelica pogađa za dva, fauliran je, ali ne pogađa i dodatno slobodno bacanje!

12:5 - Pet poena Majkla Rola.

10:5 - Posle sporijeg početka, Majkl Rol pogađa 2+1 za +5 Makabija. Bjelica promašuje na drugoj strani.

7:5 - Opet pogađa Parahovski, ovog puta na asistenciju Džone Boldena.

5:5 - BJELICAAAAAAAAA!!! Trojka!

5:2 - Parahovski pogađa od tablu.

3:2 - Pjer Džekson je ostao sam na trojci i lagano pogodio. Branko Lazić maši otvorenu trojku na drugoj strani.

0:2 - Vodi Zvezda - Lesor na Lazićevu asistenciju. Odlična odbrana crveno-belih u prva dva minuta. Ali, Ročesti je promašio flouter za +4.

0:0 - Meč je počeo, prvi napad ima Makabi. Odmah promašaj Dešona Tomasa. još dva neuspešna napada, prvi minut bez poena.

20.00 - Nema Pera Antića na ovom meču, kao što se već i znalo.

19.30 - Igrači su završili početno zagrevanje, i sada je u suštini sve spremno za početak meča. Srećno, Srbi! Podsetimo se prethodnog duela, na kom je Zvezda slavila posle velike drame.