JOKIĆ OD KATASTROFE DO TRIJUMFA, BJELICA KONAČNO PRORADIO: Dobra noć za Srbe u NBA (VIDEO)
Ni Jokić ni Bjelica nisu u životnoj formi, ali sinoćnje utakmice su korak u pravom smeru, Foto: AP

NBA LIGA

Nikola je na kraju trojkom osigurao pobedu Denvera i odveo ih korak bliže plej-ofu

Da li je kriza u kojoj se nalaze Denver Nagetsi Nikole Jokića gotova? Posle dobrog starta sezone, pa povrede Pola Milsapa, pa herojske borbe protiv na papiru jačih timova na Zapadu, pa ulaska u očekivanu krizu i serije poraza protiv na papiru slabijih timova, možda je ovo novo poglavlje u priči o Nagetsima, poglavlje koje se zove "vratili smo se u igru, sačekali povratak Milsapa, a onda zaigrali kako znamo"?

Sve ovo ostaje da bude viđeno, a nagoveštaj da bi moglo da bude tako dali su sinoć pobedom nad Memfisom, i to posle očajnog, očajnog starta: već posle desetak minuta gubili su sa 22:8, i činilo se da ih čeka još jedan poraz protiv tima koji ne spada u NBA elitu.

Denver je onda, ipak, odigrao odbranu, iako napad nije hteo, pa je izborena važna i sjajna pobeda od 87:78.

Jokić je na ovoj utakmici odigrao 28 minuta i zabeležio 14 poena, 9 skokova i 3 asistencije (šut iz igre 3-8, 1-3 za tri poena, 7-8 sa linije bacanja).

Najefikasniji u Denveru bio je Vil Barton sa 17 poena, a pratio ga je Trej Lajls sa 16.

Na drugoj strani, Mark Gasol je ubacio 22 poena i uhvatio 11 skokova, a Tajrik Evans i Džejms Enis ubacili su po 12.

Utakmica je, kako smo i rekli, bila teška za Denver, kojem bi poraz značio mnogo problema, sa obzirom na Kliperse koji će realno kompletiranjem tima (pa čak i bez Patrika Beverlija) da preskoče sve koji nisu na prve 4 pozicije.

Nagetsi su skoro stigli veliku početnu prednost Memfisa, rezultat je bio malo na strani Grizlija do sredine 3. četvrtine, kad je Jokić polaganjem otvorio seriju od 8:0, koja im je donela vođstvo prvi put od početka utakmice. Denver je u 4. četvrtinu ušao sa prednošću od 67:60, Memfis se približio na 3 poena, ali Nagetsi su serijom od 10:2 došli do 77:66, i to su održavali do kraja utakmice.

Evo i partije Nikole Jokića:

Nemanja Bjelica je konačno odigrao jednu odličnu partiju: on je za 11 minuta na terenu bez promašaja iz igre (4-4, 2-2 za tri poena) postigao 10 poena i znatno doprineo pobedi Minesote nad Njujorkom od 118:110.

Nemanjini poeni u 4. četvrtini su bili i ključni za pobedu Vukova, jednom polaganje posle dodavanja Karla-Entonija Taunsa, a drugi put trojka za dvocifrenu prednost, ponovo na dodavanje centra Minesote.

Bjelica je na kraju 3. i početku 4. četvrtine učestvovao sa 8 poena u seriji Vukova od 17:3 koja je i prelomila utakmicu.

Da je Tauns još jednom dodao Bjelici, zabeležio bi drugi tripl-dabl u karijeri, a ovako je utakmicu završio sa 23 poena, 15 skokova i 9 asistencija.

Tadž Gibson je dodao 17 poena, a Endrju Vigins 16 za minesotu, a ukupno 8 igrača zabeležilo je dvocifren učinak na ovoj utakmici.

U Njujorku je najefikasniji bio Kristaps Porzingis sa 17 poena, Enes Kanter je imao 16 poena i 11 skokova, a Majkl Bizli 13 poena. U tim im se vratio i Tim Hardavej mlađi, koji je propustio 20 utakmica zbog povrede noge. Sinoć je za 25 minuta na terenu postigao 16 poena i najavio jače Nikse u bliskoj budućnosti.