BOŽIĆNI SPEKTAKL U MORAČI:  16 TROJKI Budućnosti srušile Zvezdu, ABA liga ima novog lidera! (FOTO) (VIDEO)

BOŽIĆNI SPEKTAKL U MORAČI: 16 TROJKI Budućnosti srušile Zvezdu, ABA liga ima novog lidera! (FOTO) (VIDEO)

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 19:10h
Nemanja Gordić i Branko Lazić u duelu na meču u Železniku
Nemanja Gordić i Branko Lazić u duelu na meču u Železnikufoto: Fonet/Aleksandar Barda

Košarkaši Crvene zvezde su po drugi put poraženi od Budućnosti ove sezone!

Derbi koji je odigran u hali "Morača", Podgoričani su dobili rezultatom 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19).

Kada Milko zakuca u Podgorici, face navijača Budućnosti su HLADNIJE NO MORAČA! (VIDEO)

Neverovatna košarkaška predstava, pljuštale su trojke, mahom od strane domaćih, a u jednom trenutku brojka je bila sledeća - 14/16!

To je i uspelo da reši utakmicu u kojoj se rezultat nekoliko puta "klackao" sa jedne na drugu stranu.

Zvezda je odlično otvorila meč, dobila prvu deonicu sa 27:22, ali je u drugoj dozvolila da ne postigne poene tri i po minuta, a za to vreme primi čak 11.

Aleksandar Džikić sa velikim uspehom vodi Budućnost
Aleksandar Džikić sa velikim uspehom vodi Budućnostfoto: Fonet

Sa pet poena prednosti otišlo se na veliki odmor, a treća deonica je donela dosta uzbuđenja, atraktivnih zakucavanja i ujednačene igre.

Loš šut sa linije penala crveno-belima je dodatno otežavao posao da našrave prevagu, ali su jednostavno trojke te koje su "ubile" šampiona.

Na kraju je taj šut iza linije 6,75 u korist Budućnosti iznosio 16/23, a kod Zvezde 11/23.

Najefikasniji kod Podgoričana bili su Nikola Ivanović sa 18, Gibson sa 17, odnosno Lendri sa 15 poena.

Sa druge strane, za Zvezdu je Ročesti postigao 19, a Antić je dodao 14, odnosno Dangubić 12.

Statistika posle meča
Statistika posle mečafoto: Printscreen/ABA liga

Ovakvim raspletom događaja u Podgorici, Budućnost se posle nekoliko kola opet vratila na prvo mesto, prestigavši Zvezdu koja je sad na trećem zbog koš razlike, dok je druga Cedevita..

FMP je na petoj, a Partizan na šestoj poziciji, dok Mega Bemaks zauzima 10. mesto.

Budućnost - Crvena zvezda 92:86

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice možete da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog".

92:86 - KRAJ MEČA! POBEDA BUDUĆNOSTI, DRUGI PUT NAD ZVEZDOM OVE SEZONE!

90:86 - Nikola Ivanović pogađa! Davidovac je promašio, potom lopta za Budućnost i prinudan faul nad Gordićem. Budućnost je pred pobedom.

88:86 - Trojka Davidovca na 50 sekundi do kraja!

88:83 - Gordić lako prolazi polaganje, Alimpijević traži tajm-aut.

86:83 - Dangubić precizan na 1:30 do kraja.

86:81 - Nova trojka za Budućnost, ukupno 16. po redu!

Milko Bjelica je izašao zbog petog faula!

83:81 - I dalje Budućnost razbija sa trojkama, ali Zvezda uspeva pod košem da napravi problem. Ovo je bez sumnje najbolja utakmica u sezoni. Manje od četiri minuta do kraja.

75:70 - Pero Antić postiže još jednu trojku, ali Popović vraća solidnu prednost Podgoričanima.

73:67 - KRAJ TREĆE DEONICE!!!

68:61 - 12/14 za tri poena Budućnosti na današnjem meču, za sad. Ovo se ne viđa često...

56:57 - Dilan Enis trojkom posle dužeg vremena donosi prednost Zvezdi.

50:50 - 8:0 serija Zvezde za 45 sekundi! Antić je napravio već sada četiri lične greške.

47:42 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! BUDUĆNOST IMA +5

Podgoričani su onom serijom od 11:0 potpuno preokrenuli tok meča, Zvezda je bila zbunjena do kraja poluvremena u kom je ipak kako tako uspela da se vrati.

40:36 - Vratila se Zvezda, opet ulazimo u rezultatsku neizvesnost, nešto više od tri minuta do poluvremena.

33:27 - Serija od 11:0, Zvezda u ovoj deonici još nije postigla poene.

31:27 - Ogromna serija Podgoričana, već šesta trojka. Lendri je naterao Alimpijevića da zatraži tajm-aut.

22:27 - VODI CRVENA ZVEZDA NA KRAJU PRVE ČETVRTINE!

Sjajan početak tvrde utakmice u Morači. Čak 9 trojki je postignuto u uvodnih 10 minuta, a tri zaredom je postigao Pero Antić koji je pun samopouzdanja!

Džejms Feldin i Pero Antić u napadu
Džejms Feldin i Pero Antić u napadufoto: Dado Đilas

11:12 - Minimalna prednost crveno-belih na polovini prve deonice. Lesor za sada najbolji kod Beograđana. Podgoričani imaju 3/3 za tri.

17:00 - Startne petorke... A meč počinje!

16:45 - Oba tima su nedavno igrala evropske utakmice. Zvezda u Evroligi, a Budućnost u Evrokupu. Crveno-beli su pobedili Žalgiris na svom terenu, dok su Podgoričani pretrpeli poraz u Morači od Lokomotive Kubanj.

16:30 - Kvote u ovom duelu su naklonjenje Zvezdi, pa je na nju 1,7, dok je domaćin "obeležen"sa 2,05.

BONUS VIDEO: Pomeranje gravitacije u Pioniru pred meč Zvezde i Žalgirisa