BOGDAN RAZBIJAO PROTIV TORONTA! Fantastična partija Srbina! Bobi Marjanović postavio lični rekord, ali negativan! (VIDEO)

nba liga

Bogi je na terenu proveo 29 minuta

Objavljeno: 13:12h

Bogdan Bogdanović je u dosadašnjem delu NBA sezone u dresu Sakramento Kingsa bio sasvim solidan, ali tek sinoć je bio onaj pravi Bogi vođa horde!

Srbin je u očekivanom porazu Sakramenta od Toronta u Kanadi (108:93) za 29 minuta na terenu postigao 18 poena (7-10 iz igre, 4-7 za trojke), uz 5 asistencija i 3 skoka.

Iako su Reptorsi na kraju imali 15 poena viška, utakmica je u najvećem delu svog toka bila izrazito neizvesna. Ono što je nedostajalo u završnici, kada se Toronto i "odlepio", bili su baš Bogijevi poeni (postigao je samo 2, većinu poena dao je u 2. četvrtini).

Inače, Kingsi su baš u ovoj četvrtini "razbili", i poveli su na poluvremenu sa 63:61, a zatim su izgubili 3. četvrtinu sa 8 i 4. sa 9 razlike.

Kod domaćina najbolji su bili DeRozan sa 21 poenom, Valančijunas sa 13 poena i 16 skokova, Lauri je dao 16, a Pauel 14 poena.

Pored Bogija, u Sakramentu je raspoložen bio i Garet Templ sa 18 poena i Džordž Hil sa 16.

Pogledajte Bogdanovu partiju:

Boban Marjanović je postavio lični rekord u pobedi Detroita protiv Orlanda (114:110), ali ne u pozitivnom smilu.

Srpski centar je ušao u istoriju kao jedan od igrača koji je proveo najmanje vremena na terenu - samo 4 desetinke. On je ušao kada je baš toliko vremena ostalo do kraja prvog poluvremena da pokuša iz odbojke da ubaci koš.

Iako rezultat zvuči kao da je utakmica bila neizvesna, uopšte nije bilo tako: Pistonsi su je rešili još na poluvremenu, a Orlando je u poslednjoj četvrtini, kad se nisu igrale odbrane, uspeo da spusti prvo na -15, pa na -10, i onda na samom kraju trojkom Hezonje na -4.

Kod Pistonsa su najbolji bili Redži Bulok sa 20 poena i Tobajas Heris, Redži Džekson i Entoni Toliver sa po 17, a u Orlandu Hrvat Mario Hezonja sa 28, Crnogorac Nikola Vučević sa 24 poena, 14 skokova i 7 asistencija i Džonaton Simons sa 23 poena.