Crno-beli u istorijskoj utakmici pregazili MZT, ubacili čak 112 POENA! (FOTO) (VIDEO)

12. kolo aba lige

Objavljeno: 20:47h

Košarkaši Partizana slavili su u 12. kolu ABA lige, a u Pioniru pobeđen je MZT Skoplje sa 112:94 (32:19, 37:23, 19:28, 24:24).

Ekipa Nenada Čanka, koju je on prvi put vodio kao novi trener (ne računajući momente kada je bio pomoćni, pa u nekoliko navrata preuzimao vodeću poziciju na klupi), napravila je izuzetan uspeh oborivši rekord ABA lige po broju ubačenih poena za jedno poluvreme.

NEMILOSRDNO GAŽENJE ZA ISTORIJSKI REKORD: Partizan preskočio Zvezdu! (VIDEO)

Crno-beli su postigli čak 69 poena za 20 minuta, čime su preskočili najvećeg rivala Crvenu zvezdu (ona je dala 67 protiv Zadra u januaru ove godine).

Već tada je bilo poznato ko će slaviti u meču, a do kraja su se crno-beli malo opustili, što je bilo sasvim očekivano.

Međutim, ono najvažnije, upisali su jako bitnu pobedu, kako za svoje navijače, tako i za sebe.

PREDIVAN PRIZOR U HALI PIONIR! Košarkaši Partizana nisu zaboravili Harisa Brkića! (FOTO)

Čak petorica igrača iz redova domaćina imala su dvocifren učinak, a svoje veče u svakom smislu imao je Mihajlo Andrić koji je postigao čak 29 poena.

Sa druge strane najefikasniji bio je Bojan Trajkovski koji je ubacio 20.

STARTNE PETORKE:

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice možete pratiti uz naš dobro poznati "lajv-blog".

88:70 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE!

Crno-belima je očekivano opao tempo, ali i dalje ima šansu da makar dogura do stotke na ovom duelu.

74:44 - POČELO JE DRUGO POLUVREME, crno-beli nastavili da terorišu protivnika.

POLUVREME - 69:42 - IMAMO REKORD ABA LIGE PO BROJU UBAČENIH POENA!

Crno-beli "neprepoznatljivi", dali su čak 69 poena za prvih 20 minuta, što je apsolutni rekord.

Partizan je pretekao Zvezdu koja je Zadru početkom ove godine ubacila 67.

DRUGA ČETVRTINA

32:19 - Sjajna druga polovina deonice za crno-beli. Apsoluta dominacija u šutu za tri poena. U jednom momentu tim Nenada Čanka je imao 5/5 za tri.

13:10 - Vode crno-beli, ali posle serije od 8:0, jer su na startu gubili sa 8:2. Andrić je doneo sa bacanja za sad najveću prednost domaćinu.