NEKA SE SPREMI GRUZIJA: Srbija razbila Austriju sa +21, Simonović, Paunić i Radulja odlični! (FOTO)

PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA MUNDOBASKET

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 22:06h

Košarkaši Srbije uspešno su započeli kvalifikacije za Mundobasket 2019. godine, jer su pred domaćom publikom u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavili protiv Austrije rezultatom 85:64 (17:12, 27:17, 15:13, 26:22).

Najefikasniji kod "Orlova" bili su Simonović i Raduljica sa po 15, odnosno Paunić sa 16, dok je kod gostiju jedini dvocifreni bio kapiten Šrajner sa 11 poena.

Jedan Đoković na tribinama, drugi na terenu! Novak je imao neprocenjivu reakciju kada je Ilija ušao na teren! (VIDEO)

Od samog starta utakmice i serije 9:0 za Srbiju bilo je jasno ko će voditi glavnu reč na parketu.

Štimac se ne brine za Crvenu zvezdu, ali mu nikako nije svejedno što će morati da igra protiv nje! (VIDEO)

Aleksandar Đorđević je često menjao igrače, davao svima šansu, a niko nije "zakazao".

Koliko klase na jednoj fotografiji: I Novak je u Pioniru, i to u društvu Vladimira Štimca! (VIDEO)

Timska igra našeg nacionalnog tima i ovog puta donela je trijumf koji je izuzetno važan kako rezultatski, tako i moralno pred duel sa Gruzijom za tri dana na istom mestu.

Drugi meč u našoj grupi između Nemačke i Gruzije okončan je pobedom "Pancera" sa 79:70.

Statistika:

Sva dešavanja pre, za vreme i posle utakmice pratite uz naš dobro poznati "lajv-blog":

85:64 - KRAJ UTAKMICE!!!! BRAVO ORLOVI, POBEDA NAD AUSTRIJOM!

80:59 - Još manje od dva minuta do kraja...

71:55 - Još malo do prvog trijumfa u grupi, ako niste čuli, Nemačka je pobedila Gruziju sa 79:70.

66:49 - Ulazimo u završnicu meča, ovde je najverovatnije sve završeno.

59:42 - KRAJ TREĆE DEONICE!

54:37 - Prvi poeni Ilije Đokovića u dresu reprezentacije Srbije!!!!

49:35 - U istom ritmu se nastavila utakmica, stiče se utisak da su Austrijanci krenuli nešto žustrije, ali za sada bez prevelike opasnosti po naš tim.

POČELO JE DRUGO POLUVREME, NAPRED ORLOVI!

Iznenađenje! Novak Đoković je u Pioniru!

44:29 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Daleko kvalitetnija Srbija ima zasluženu prednost!

39:21 - Na minut i po do kraja imamo +18.

35:19 - Još tri minuta do kraja prvog poluvremena, Srbija ima prednost koju može da održava do samog kraja...

34:16 - Gosti nemaju rešenja ni za šta, pogotovo za napad... Možda je prerano govoriti, ali Austrijanci najverovatnije nemaju šanse u ovom duelu.

30:16 - Todorović je postigao trojku, a prednost raste, i opet tajm-aut Austrijanaca. Posle toga je ponovio isto, trenutno je nezaustavljiv.

19:14 - Prve poene u drugoj deonici postigli su gosti.

19:12 - KRAJ PRVE ČETVRTINE!

15:8 - Birčević se nadovezao na Simona što je donelo prvi tajm-aut.

12:8 - Posle dužeg vremena, čulo se Simoooonoviiiiić u Pioniru! Trojka bivšeg igrača Zvezde.

9:6 - Serija od 6:0 Austrijanaca, malo smo izrotirali ekipu, ali ne smemo da se opuštamo.

9:2 - Raduljica je postigao poene, a potom je gostujući tim posle pet minuta igre došao do prvog koša.

4:0 - Srbija je startovala lakim poenima na startu, a od tada pa do četvrtog minuta se ne menja rezultat.

POČELO JE, SREĆNO MAJSTORI!

19:55 - Vladimiru Štimcu je uručen dres sa brojem 100, zbog nastupa u reprezentaciji Srbije. Nedavno se košarkaš Efesa oprostio od nacionalnog tima.

19:50 - Ovako su dočekani košarkaši Srbije.

19:45 - Igrači su na zagrevanju:

19:40 - Ovo su zvanični sastavi za večerašnju utakmicu:

19:25 - Jeste da je teško setiti se toga, ali ovako je izgledao poslednji meč naših košarkaša u nekom takmičenju.

BONUS VIDEO: Aleksandar Đorđević povodom početka kvalifikacija za Mundobasket