BEZ PORAZA I DALJE! Srbija razmontirala Nemce, i osvojila turnir u Hamburgu! (VIDEO)

BRAVO, MOMCI!

Reprezentacija Srbije osvojila turnir u Hamburgu

Objavljeno: 17:42h

Košarkaši Srbije demolirali selekciju Nemačke rezultatom 87:56 u trećem kolu Hamburg kupa i zasluženo osvojili turnir!

Sve tri pobede naša reprezentacija je ubeležila na ovom veoma jakom turniru. Prvo Poljska, zatim Rusija, i za kraj domaćin Nemačka.

ODLIČNE VESTI ZA SRBIJU! Jedan igrač manje na listi povređenih! (FOTO) (VIDEO)

Veoma ubedljiva pobeda naših košarkaša mogla je da se nasluti već posle prve četvrtine koju je Srbija ubedljivo dobila 27:17. Na poluvreme se otišlo sa 10 poena prednosti, dok je za katastrofu Nemačke zaslužna treća četvrtina koju je Srbija rešila u svoju korist sa čak 19:6. Na kraju ogromnih 31 poen razlike za našu reprezentaciju.

U prva dva meča na ovom turniru je blistao Vladimir Lučić, protiv Nemaca su blistali Vladimir Štimac sa 20 i Stefan Birčević sa 21 poenom. Pratili su ih kapiten Milan Mačvan sa 12 i Ognjen Kuzmić sa 10.

Pravo iz Nemačke, srpski košarkaši produžiće put Atine, gde će od 23. do 25. avgusta uz Gruziju, Italiju i domaćina Grčku učestvovati na tradicionalnom Akropolis kupu.

Nemačka: Lo 5, Štajger 3, Vargas, Doret 3, Šreder 16, Akpinar 6, Bartel 6, Timan 8, Hekman 2, King, Hartenštajn 7.

Srbija: Mačvan 12, 3 sk, 2 as, Bogdanović 4, 1 sk, 5 as, Kalinić 1 sk, Lučić 4, 1 sk, 1 as, Milosavljević 6, 1 sk, 5 as, Birčević 21, 4 sk, 2 as, Štimac 20, 6 sk, 1 as, Micić 2, 2 sk, 4 as, Gudurić 8, 2 sk, 3 as, Kuzmić 10, 5 sk, 2 as. Nisu igrali: Jović, Lazić, Marjanović.