KRAJ ZA EVROPSKE PRVAKINJE! Srbija porazom protiv Letonije predala krunu! (FOTO)

1/8 finala ep

Sve informacije vezane za ovu utakmicu mogli ste da pratite na našem portalu

Objavljeno: 19:49h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije završila je svoje učešće na Evropskom prvenstvu.

Naše devojke poražene su u osmini finala od Letonije rezultatom 75:70!

Na ovaj način izabranice Stevana Karadžića su se oprostile od titule najboljih na Starom kontinentu.

Letonija je bolje počela utakmicu i stigla do velike prednosti, ali su naše devojke uspele da se vrate u meč do poluvremena.

U drugom deli igra viđena je velika borba ali su presudile brojne trojke Letonki.

Letonija će se za polufinale boriti sa reprezentacijom Španije!

.TOK MEČA!

KRAJ MEČA - 70:75

U poslednjoj deonici naše devojke su uspevale sve vreme da drže rezultatski priključak, ali nisu mogle do pobede, jer su Letonke u svakom trenutku postizale trojku.

TREĆA ČETVRTINA - 51:53

Velika borba u trećoj deonici! Naše devojke su počele četvrtinu serijom 5-0, ali su se Letonke brzo konsolidovale i uspele da preokrenu rezultat i stignu do +5.

Srećo, proradila je Tamara Radočaj i nije dozvolila našim protivnicama da se odlepe!

POLUVREME - 32:34

Fenomenalno izdanje naših devojaka u drugoj četvrtini koji su dobile rezultatom 20:10. Uspele su da uspostave prepoznatljivu igru u defanzivi koja je rezultovala lakim poenima.

Sjajno za sada igra naš kapiten Jelena Milovanović, koja ima devet poena, dok je Nevena Jovanović na 6.

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 12:24

Loše su naše devojke ušle u meč. Letonke posle 10 minuta već imaju dvocifrenu prednost!

Da stvar bude gora, naše protivnice su pokazale širok repertoar oružja u napadu.