TEŠKO DA MOŽE BOLJE OD OVOG: Grobari slave, Partizan u SJAJNOJ situaciji!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport

parni valjak

Parni valjak može da odahne

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su savladali Valensiju u Istanbulu rezultatom 118:88 u okviru 29. kola Evrolige.

Turski velikan sada ima skor od 18 pobeda i 11 neuspeha, dok je klub iz Andaluzije na 13 trijumfa i 16 poraza.

Ovakav ishod i te kako ide u prilog Partizanu, koji je pre ovog kola bio izjednačen sa Valensijom na deobi desete pozicije, poslednje koja vodi u plej-in.

Pitanje pobednika bilo je rešeno posle druge četvrtine, koju je Fener rešio u svoju korist rezultatom 35:18.

Domaći košarkaši su bez problema priveli meč kraju u nastavku i zasluženo stigli do važne pobede.

Najefikasniji u Feneru bio je Tajler Dorsi sa 28 poena, Najdžel Hejs-Dejvis dodao je 21, Skoti Vilbekin 20, a dvocifren je bio i Tarik Biberović sa 12. Srpski reprezentativac Marko Gudurić utakmicu je završio sa osam koševa.

Brendon Dejvis je bio najbolji u Valensiji sa 18 poena, Džastin Anderson i Džered Harper ubacili su po 12, dok je Damijen Inglis dodao deset. Srpski reprezentativac Stefan Jović imao je skok i četiri asistencije.