NEZAUSTAVLJIVI JOKIĆ SRUŠIO NAJBOLJI TIM LIGE! Nikolin istorijski tripl-dabl u pobedi kroz dramu (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić (levo) na utakmici Denver Nagetsa i Boston Seltiksa, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA

Domaćin je vodio 10 razlike u poslednjoj deonici, ali je utakmica rešena na 20 sekundi do kraja

Veljko Petrović

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Boston Seltikse, najbolju franšizu NBA lige ukoliko gledamo broj trijumfa sa 115:109.

Nikola Jokić upisao je novi tripl-dabl sa 32 poena, 12 skokova i 11 asistencija za 39 minuta na parketu.

Srbin je došao do 20. tripl-dabla u sezoni i postao je četvrti igrač u istoriji koji je to uradio u najmanje dve sezone.

Rekorder je Oskar Robertson sa pet, Rasel Vestbruk ima četiri, a Vil Čemberlen takođe dva.

Domaćin je vodio na poluvremenu sa osam razlike, ali su gosti u trećoj četvrtini izjednačili. Aktuelni šampion u poslednju deonicu ušao je sa 90:80.

U poslednja dva minuta, Boston je došao na 109:106, a ranije, negde oko četiri i po minuta do kraja, Somborac je dobio tehničku zbog svađe sa sudijom.

Nikola Jokić (levo) na utakmici Denver Nagetsa i Boston Seltiksa
Nikola Jokić (levo) na utakmici Denver Nagetsa i Boston Seltiksafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Na 1.20 do kraja, Nikola daje dvojku, ali Džru Holidej trojkom smanjuje na 111:109.

Pitanje slavlja rešeno je na 20 sekundi do isteka vremena kada je Aron Gordon zakucao na asistenciju Jokića.

Kod Denvera je Džamal Marej imao 19 poena, Aron Gordon 16, a po 11 Kentavijus Koldvel-Poup i Pejton Votson.

Na drugoj strani Džejlen Braun 41 poen i 14 skokova, Kristaps Porzingis 24 i 12 skokova, Džejson Tejtum 15 i Džru Holidej 12 poena.