JOKIĆ POKVARIO LEBRONOVO ISTORIJSKO VEČE! Nikolin dabl-dabl u Los Anđelesu (VIDEO/FOTO)
Duel Nikole Jokića i Lebrona Džejmsa na utakmici Los Anđeles Lejkersa i Denver Nage, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Srbin na parketu proveo 39 minuta i bio najzaslužniji što Džejms nije mogao da se raduje zbog ogromnog dostignuća

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse sa 124:114, a najbolji u redovima gostiju bio je Nikola Jokić.

Srbin je za 39 minuta na parketu upisao novi dabl-dabl u od 35 poena i 10 skokova, a dodao je i sedam asistencija.

Duel Nikole Jokića i Ruija Hačimure na utakmici Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsa
Duel Nikole Jokića i Ruija Hačimure na utakmici Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsafoto: KEVORK DJANSEZIAN / Getty images / Profimedia

Utakmicu je obeležio Lebron Džejms pošto mu je bilo potrebno sedam poena za istoriju.

Odigrao je 27 minuta, bio najbolji strelac sa 26 poena uz četiri skoka i devet asistencija i postao prvi košarkaš u NBA ligi sa preko 40.000 datih poena.

Na tri minuta do kraja "jezeraši" su vodili 110:108, ali je usledila trojka Arona Gordona i važni poeni Džamala Mareja i Nikole Jokića.

Aktuelni osvajač prstena potom je iskoristio nekoliko loših napada domaćina za +10 i slavlje u derbiju večeri.

Aron Gordon između Entonija Dejvisa i Nikole Jokića na utakmici Los Anđeles Lejkersa i Denver Nagetsafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Kod franšize iz Kolorada drugi strelac bio je Majkl Porter Džunior sa 25 poena i 10 skokova, dok je Džamal Marej dodao 24 i 11 asistencija.

Dvocifren je bio i Aron Gordon sa 18 poena i Džru Holidej sa 13.

Na drugoj strani Rui Hačimura 23 poena,Ostin Rivs 19 i 14 asistencija, Entoni Dejvis i Dianđelo Rasel po 17 poena, ali je Dejvis imao i 11 skokova.