JOKIĆ PREKINUO TRIPL-DABL NIZ U DRAMI! Denver slavio u reprizi finala za petu pobedu zaredom (VIDEO/FOTO)
Nikola Jokić između Džimija Batlera i Nikole Jovića na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hita, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA liga

Nikola Jović bio je starter, igrao je 25 minuta i upisao solidnu partiju

Dogodilo se čudo u NBA ligi! Nikola Jokić posle četiri tripl-dabla zaredom, upisao je "samo" dabl-dabl protiv Majami Hita u pobedi od 103:97.

Somborac je u reprizi prošlosezonskog finala za 38 minuta na parketu imao 19 poena, 11 skokova i sedam asistencija za peto slavlje Denvera u nizu!

Duel Nikole Jokića i Bama Adebaja na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hita
Duel Nikole Jokića i Bama Adebaja na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hitafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Nagetsi su vodili 16 razlike u poslednjoj četvrtini, ali je sve rešeno posle drame i Srbinovih slobodnih bacanja za 101:97 na osam sekundi do kraja.

Aktuelni šampion na svom parketu vodio je 36:20 posle prve deonice, ali su gosti do poluvremena smanjili na 56:51.

Duel Nikole Jokića i Džimija Batlera na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hita
Duel Nikole Jokića i Džimija Batlera na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hitafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Jokić je bio na klupi skoro pola poslednje četvrtine, a vratio se na parket na sedam minuta do kraja kada je bilo 90:81.

Majk Meloun na tri minuta do kraja vratio je celu prvu petorku (97:93), a Majami je u poslednjem minutu stigao i do 99:97.

Duel Dankana Robinsona i Majkla Portera Džuniora na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hita
Duel Dankana Robinsona i Majkla Portera Džuniora na utakmici Denver Nagetsa i Majami Hitafoto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Džimi Batler je pogodio, usledio je tajm-aut osvajača prstena na osam sekundi, a posle istog Dankan Robinson faulirao je Nikolu Jokića i to je bilo to.

Kod domaćina osim našeg asa, Majkl Porter Džunior 30 poena i 11 skokova, Kentavijus Koldvel-Poup 18, a dva manje Aron Gordon.

Na drugoj strani Bam Adebajo 22 poena, Džimi Batler 21, Teri Rozije 19, Kaleb Martin 13, a Dankan Robinson jedan manje.

Nikola Jović bio je starter, igrao je 25 minuta i upisao je sedam poena, šest skokova i jednu asistenciju.