ZVEZDA IDE PO 10. TROFEJ KUPA! Čačani LAK ZALOGAJ, čeka se Partizan
KK Crvena zvezda - KK Čačak 94, Foto: Espreso/Tamara Trajković

polufinale kupa

Objavljeno: 18:56h
Završeno
18:42h

Košarkaši Crvene zvezde su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su kao i što je bilo očekivano savladali ekipu Čačka 94 rezultatom 87:52.

Drugo polufinale se igra od 21 čas kada će snage odmeriti Vojvodina i Partizan.

Tako će crveno-beli imati šansu da odbrane trofej i bore se za 4. u nizu, ukupno 10.

Nije aktuelni osvajač Kupa na pravi način ušao u meč, što su Čačani u uvodnim minutima polufinala znali da iskoriste.

KK Crvena zvezda, KK Čačak 94, Kup Radivoja Koraća

Međutim, čim su izabranici Janisa Sferopilosa zaigrali angažovanije u odbrani, desilo se neminovno.

U finišu drugog perioda stižu do dvocifrene prednosti, dok u trećoj već rešavaju pitanje pobednika. Krenuo je crveno-bele šut sa distance, dok je Luka Mitrović sjajno radio posao pod košem.

Lakić i Pulijam su bili raspoloženi za nadigravanje, ali je jednostavno razlika u kvalitetu bila prevelika.

Janis Sferopulos je dao značajnu minutažu mladom Andreju Kostiću koji je opravdao poverenje trenera, a Ilić je uz nekoliko sjajnih poteza skrenuo pažnju na sebe ove večeri.

Najefikasniji na meču bio je Luka Mitrović sa 15 poena, dok je Dalibor Ilić dodao 13. Kod Čačka se najviše istakao Stefan Lakić sa 11 poena.

18:41h

40. minut - i Tatić se upisao u strelce! Kraj meča! 87:52

18:38h

38. minut - Mladi Kostić pogađa za 3 poena! Ide i trojka Ilića 48:85

18:36h

37. minut - Upisuje se i Kostić u strelce posle nekoliko grešaka! Sada i mladi Tatić dobija šansu za tim iz Čačka 47:79

18:34h

36. minut - Lakić beleži nove poene. Mitrović polovičan sa linije penala 46:77

18:32h

35. minut - Stajčić pogađa drugu trojku za Čačak! Kostić greši s druge strane. 42:73

18:28h

34. minut - Zakucavanje Mitrovića, a na teren će i Andrej Kostić! 37:71

18:26h

32. minut - Spektakularno zakucavanje Ilića posle promašaja Hange! 37:69

18:25h

31. minut - Sjajan potez Adama Hange i nova trojka za Zvezdu! 37:67

18:19h

30. minut - Mitrović beleži nove poene, a potom i Lazarević doprinosi ubedljivijoj prednosti. Pantić siguran sa nije penala. Kraj treće četvrtine 37:64

18:15h

28. minut - Lep potez Lakića! Hanga pogađa novu trojku za crveno-bele. Pantić uz faul poentira pod košem 35:58

18:13h

26. minut - Lep potez Pešakovića. S druge strane Ilić efektno zakucava 31:55

18:07h

25. minut - Prva trojka za Čačane na meču, Gedraitis ekspresno vraća! 29:51

18:05h

23. minut - Ide i trojka Nedovića 24:45

18:02h

22. minut - Gašić pogađa jedno slobodno bacanje! Nedović poentira uz faul 24:42