NAJBOLJI TIM LIGE PAO U OKLAHOMI! Micić i Tanderi savladali Boston (VIDEO)
Vasilije Micić na utakmici Oklahome i Bostona, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA LIGA

Objavljeno: 07:54h

Košarkaši Oklahome pobedili su Boston na svom parketu sa 127:123. Tanderi su drugi na zapadu, a Seltiksi prvi u Istočnoj konferenciji NBA lige.

Vasilije Micić je u redovima Oklahome upisao tri poena, pet asistencija i jedan skok za skoro 11 minuta.

Gosti su vodili na poluvremenu 61:58, ali je onda usledila moćna treča četvrtina domaćina i rezultat od 40:25.

Šai Gildžes-Aleksander prednjačio je tada sa 16 poena, a na kraju je završio sa 36 poena, osam skokova i šest asistencija.

Oklahoma je imala 18 poena razlike u poslednjoj deonici, a Boston se nekako vratio, ali na kraju nije uspeo da dođe do potpunog preokreta.

Šaija je pratio Džošua Gidi sa 23 poena, Vilijams je dodao 16, Holmgren 14, a Džo deset poena.

Na drugoj strani Kristaps Porzingis 34 poena i 10 skokova, Džejson Tejtum 30 poena i 13 skokova, Vajt 19, a Braun 15.